Kardeşi için ilik arıyor

Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki inşaat işçisi Adem Çağlı, il il gezerek 7 yaşındaki ilik kanseri kardeşi Soner için ilik arıyor\r\n

Kardeşi için ilik arıyor
\n Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki inşaat işçisi Adem Çağlı, il il gezerek 7 yaşındaki ilik kanseri kardeşi Soner Çağlı için ilik arıyor. Kimseden para talebi olmadığını sadece uygun iliği verebilecek hayırseveri aradığını söyleyen  Çağlı, “Kardeşimin ölümü beklemesine yüreğim el vermiyor, ilik nakli için uygun iliğin sahibini arıyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n İLDEN İL’E GEZİYOR
\n
\n Kardeşine iki yıl önce konulan teşhisin ardından 17 aylık bir tedavi süreci geçirdiklerini belirten Adem Çağlı, 7 aydır da ilik aramak için gezdiğini kaydederek, “Kardeşim önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ardından da Ankara Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gördü. Nakilin şart olduğunun söylenmesi üzerine Sivas, Manisa, Tokat, Aydın, Ardahan, Artvin illerinin ardından Samsun’a geldim. Benim para pul derdim yok. Tek derdim kardeşime uygun iliğin bulunması. Devletimiz bu anlamda masrafların çözümü için destekçimiz oluyor. Ancak ilik bulmak neredeyse imkansız gibi. Ben de kısıtlı imkanlarıma rağmen Yozgat’ta hamallık yaparak elde ettiğim geliri il il gezerek harcıyorum. Evde gelecek iyi haberi bekleyemedim, belki nakil için ilik vermek isteyen birine sesimi duyururum diye dolanıyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KARDEŞ İÇİN EŞTEN VAZGEÇTİ
\n
\n Memleketinde 2008 yılında severek bir evlilik yaptığını ancak eşinin 4 yıllık evliliğin ardından kardeşinin hastalığından şikayet etmeye başladığını ifade eden Adem Çağlı, “Eşim, kardeşimin rahatsızlığıyla ilgilenmemi kıskandı. Ben de eşim ve kardeşim arasındaki tercimi kardeşimden yana kullandım. Şimdi yaşlı annem Türkan Çağlı kardeşimin başında, gelecek iyi haber bekliyor. Ben de ona can kaynağı olacak hayırseveri aramak için yollardayım. Gittiğim illerde birkaç gün kalıyorum sonra tekrar para kazanmak için memleketime gidip çalışıyorum. Allah aşkına ilik nakli yapabilecek hayırseveri arıyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun merkez ve ilçelerine kar uyarısı

1 Meteorolojiden Samsun merkez ve ilçelerine kar uyarısı

Samsun cuma namazı saati: 24 Ocak Samsun cuma namazı vakti kaçta?

2 Samsun cuma namazı saati: 24 Ocak Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Samsun'un 3 yıldır kar yağmadığı ilçesi beyaza büründü

3 Samsun'un 3 yıldır kar yağmadığı ilçesi beyaza büründü

Samsun'da karın tadını çıkardılar

4 Samsun'da karın tadını çıkardılar

İşte Samsunspor - BAK maçının hakemi

5 İşte Samsunspor - BAK maçının hakemi

Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek

6 Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek

Samsun'da uyuşturucuya gözaltı! 'İçiciyiz' deyince serbest kaldılar

7 Samsun'da uyuşturucuya gözaltı! 'İçiciyiz' deyince serbest kaldılar

Fındık fiyatları ne kadar? 24 Ocak Cuma il il fındık fiyatları

8 Fındık fiyatları ne kadar? 24 Ocak Cuma il il fındık fiyatları

Samsun'da atık şişeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor

9 Samsun'da atık şişeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor

Samsun'da evi yanan aileye devletten yardım eli

10 Samsun'da evi yanan aileye devletten yardım eli

hızWeb