Kardeşi için ilik arıyor

Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki inşaat işçisi Adem Çağlı, il il gezerek 7 yaşındaki ilik kanseri kardeşi Soner için ilik arıyor\r\n

Kardeşi için ilik arıyor
\n Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki inşaat işçisi Adem Çağlı, il il gezerek 7 yaşındaki ilik kanseri kardeşi Soner Çağlı için ilik arıyor. Kimseden para talebi olmadığını sadece uygun iliği verebilecek hayırseveri aradığını söyleyen  Çağlı, “Kardeşimin ölümü beklemesine yüreğim el vermiyor, ilik nakli için uygun iliğin sahibini arıyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n İLDEN İL’E GEZİYOR
\n
\n Kardeşine iki yıl önce konulan teşhisin ardından 17 aylık bir tedavi süreci geçirdiklerini belirten Adem Çağlı, 7 aydır da ilik aramak için gezdiğini kaydederek, “Kardeşim önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ardından da Ankara Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gördü. Nakilin şart olduğunun söylenmesi üzerine Sivas, Manisa, Tokat, Aydın, Ardahan, Artvin illerinin ardından Samsun’a geldim. Benim para pul derdim yok. Tek derdim kardeşime uygun iliğin bulunması. Devletimiz bu anlamda masrafların çözümü için destekçimiz oluyor. Ancak ilik bulmak neredeyse imkansız gibi. Ben de kısıtlı imkanlarıma rağmen Yozgat’ta hamallık yaparak elde ettiğim geliri il il gezerek harcıyorum. Evde gelecek iyi haberi bekleyemedim, belki nakil için ilik vermek isteyen birine sesimi duyururum diye dolanıyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KARDEŞ İÇİN EŞTEN VAZGEÇTİ
\n
\n Memleketinde 2008 yılında severek bir evlilik yaptığını ancak eşinin 4 yıllık evliliğin ardından kardeşinin hastalığından şikayet etmeye başladığını ifade eden Adem Çağlı, “Eşim, kardeşimin rahatsızlığıyla ilgilenmemi kıskandı. Ben de eşim ve kardeşim arasındaki tercimi kardeşimden yana kullandım. Şimdi yaşlı annem Türkan Çağlı kardeşimin başında, gelecek iyi haber bekliyor. Ben de ona can kaynağı olacak hayırseveri aramak için yollardayım. Gittiğim illerde birkaç gün kalıyorum sonra tekrar para kazanmak için memleketime gidip çalışıyorum. Allah aşkına ilik nakli yapabilecek hayırseveri arıyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsunspor'da iki ayrılık

2 Samsunspor'da iki ayrılık

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

3 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

4 Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

5 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

6 Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

Samsunspor fırsat peşinde

7 Samsunspor fırsat peşinde

Samsun Büyükşehir'de yol ayrılığı

8 Samsun Büyükşehir'de yol ayrılığı

Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı

9 Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı

Aytaç Sulu oynayacak mı?

10 Aytaç Sulu oynayacak mı?