Çiftçi ve esnafımızın yanındayız

AK Parti Milletvekili Ahmet Yeni, iktidarlarının çiftçinin ile esnafın sorun ve ihtiyaçlarına çok duyarlı davrandığını belirterek, Hangi alanda bir sıkıntı gördüysek oraya müdahale ettik. Türkiye’nin ekonomisini büyüttükçe sorunları daha kolay aşıyoruz

 Çiftçi ve esnafımızın yanındayız
\n AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, iktidarlarının çiftçinin ve esnafın ihtiyaçlarına karşı çok duyarlı olduğunu kaydetti. Çiftçinin ve esnafın prim oranlarını yüzde 40 tan yüzde 35,5 e kadar çektiklerini ifade eden Yeni, İşçiler gibi iş kazası geçiren çiftçi ve esnafımıza da maaş ödenmesini sağlayan uygulamayı hayata geçirdik. Daha önce sadece işçilere verilen emzirme yardımından artık çiftçi ve esnafımız da yararlanıyor. Tıpkı işçi ve memurlarımızda olduğu gibi, vefat eden çiftçi ve esnafın da yetim kalan kızına 24 aylık tutarında çeyiz yardımı yapıyoruz dedi. 
\n
\n  
\n
\n KİMSE HASTANE KAPISINDAN DÖNMÜYOR
\n
\n Sosyal güvenceleri olmayan, 22 yaşını dolduran ve tarımsal faaliyette bulunan tüm kadınlara sigorta hakkı tanıdıklarını vurgulayan Yeni, İşsizlikle mücadele kapsamında işveren sigorta primlerini yüzde 25 oranında indirdik. Prim borcu olan işverenlerin hak edişlerini tutup ödeme yerine prim borçlarını hak edişlerinden mahsup etme uygulamasını getirdik. Bir gün dahi prim borcu olan çiftçimiz, esnafımız sağlıktan yararlanamıyordu. Şimdi 60 günden az prim borcu olduğu sürece sağlık hizmetlerinden yararlanıyor. Kimse hastane kapılarından dönmüyor. Kadınlarımızın iş gücüne katılma oranını yüzde 23’ten yüzde 28’e çıkardık diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n AVRUPA DA BİRİNCİ OLDUK
\n
\n Milletvekili Yeni açıklamasını şöyle sürdürdü: Tarımsal kredilerde rekor artış sağlandı. Çünkü kredi faizlerini yüzde 59 dan yüzde 5 lere indirdik. Aynı şekilde 1 Mayıs 2013’teen itibaren esnaf kredilerini yüzde 4 - 5 seviyesine indirdik. Çiftçilerimize faizsiz hayvan kredisi sağladık. Çiftçilerimize Cumhuriyet tarihinde ilk kez mazot desteğini biz verdik. Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, ambalajlanması, depolanması amacıyla kurulacak tesis yatırımlarını ve makine-ekipman alımlarını yüzde 50 hibe ile destekledik. Tüm bu iyileştirmeler sayesinde Türkiye büyüdü, Türk milleti kazandı. İhracatımız kat kat arttı. Dünya ekonomisinde saygın bir yere geldik. Küçük ölçekli işletmelerimiz daha çok kazandı. Marka başvurusunda Avrupa birincisi olduk.
\n
\n  
\n
\n EKONOMİMİZ, ESNAFIMIZ HEDEFTE
\n
\n Yeni, Gezi Parkı olaylarına da değinerek, Son zamanda özellikle İstanbul ve Ankara’da yapılan eylemlerde Türkiye’nin saygınlığı, güçlü ekonomisi yıpratılmak istendi. Esnafımız büyük zarar gördü. Cam çerçeveleri indirildi, dükkânları yağmalandı. Bir kısmı fiili şiddete maruz kaldı. Tüm bunlar esnaf üzerinde, halk üzerinde psikolojik yıpratma gerçekleştirmek için yapıldı. Ancak Türk milleti bu filmi çok seyretti. Bu senaryolar ezbere bilindiği için kumandası başkalarının elinde olan çapulculara gereken cevabı bu millet verdi. Sandıklar önüne konduğu zamanda gereken cevabı verecek ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

7 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

8 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

9 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb