İlkadım da 10 okula 350 bin avro hibe

Samsun’un İlkadım İlçesi nde bulunan 10 okul, Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde yaklaşık 350 bin avro hibe desteği aldı\r\n

İlkadım da 10 okula 350 bin avro hibe
\n Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında 2013 yılında İlkadım ilçesinde bulunan 10 okulun proje başvurusu kabul görerek, yaklaşık 350 bin avro hibe almaya hak kazandı. 
\n
\n  
\n
\n İlkadım’daki okulların ilk kez bu kadar projeden hibe desteğini aldığını söyleyen İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Müdürlüğümüzün 2008 yılındaki kuruluşundan bu yana önceliklerimizden biri proje hazırlama ve yürütme kültürünü okullarımızda yaygınlaştırmak olmuştur. Bu bağlamda yurt dışından ortak okullar ve kurumlarla yürütülen ulusal ajans projeleri hazırlanması ve başvuruda bulunulması konusuna her yıl özel bir önem addettik. Okullarımız da bizim bu çabalarımızı karşılıksız bırakmadılar ve her yıl git gide artan bir oranda proje başvurusunda bulundular ve nihayet 2013 yılı başvuru sonuçlarına göre 10 eğitim kurumumuzun hazırladığı projeler yaklaşık 350 bin avro hibe almaya değer görüldü dedi.
\n
\n  
\n
\n 2013 başvuru sonuçlarına göre hibe desteği alan okullar ise şu şekilde: Tülay Başaran Anadolu Lisesi, Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu, İlkadım 50. Yıl Ortaokulu, Samsun Anadolu Lisesi, İlkadım Mustafa Kemal İlkokulu, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Yunus Emre Ortaokulu 23 er bin avro,  Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 68 bin 180 avro, Özel Eğitim Meslek Lisesi 65 bin 184 avro ve Mesleki Eğitim Merkezi 54 bin 544 avro.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

2 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

3 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor'da iki ayrılık

4 Samsunspor'da iki ayrılık

Samsunspor fırsat peşinde

5 Samsunspor fırsat peşinde

Aytaç Sulu oynayacak mı?

6 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Oğuzhan Erbaa'da

7 Oğuzhan Erbaa'da

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

8 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

9 Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Gözler onlarda olacak

10 Gözler onlarda olacak