CHP li kadınlardan terbiyesizlik tepkisi

Katıldığı bir televizyon programında, ‘Hamile kadının sokakta gezmesi terbiyesizliktir’ şeklinde açıklama yapan Avukat Ömer Tuğrul’a CHP’li kadınlar sert tepki gösterdi\r\n

CHP li kadınlardan terbiyesizlik tepkisi
\n  
\n
\n Partilerinin İl Başkanlığındaki Konferans Salonunda konuyla ilgili düzenlenen basın açıklamasıyla Avukat Ömer Tuğrul’a tepki gösteren CHP’li kadınlar, “Bu zihniyet kadınları sürekli cinsel obje olarak görüyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n EKRANA ÇIKARANLAR DA SUÇLU
\n
\n CHP İl Kadın Kolları Başkanı Dürdane Kılıç’ın açıklama yaptığı toplantıda Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Albayrak ile diğer ilçe kadın kolları teşkilatlarının yöneticileri katıldı.  Kadının cinsel obje olarak gördüğünü öne sürdükleri Avukat Ömer Tuğrul’un sokağa çıkmasının sakıncalı olduğunu öne süren CHP İl Kadın Kolları Başkanı Dürdane Kılıç, “Her hakkın erkek için olduğunu, kadının cinsel bir obje, mutfakta aşçı, hizmetçi, ırgat, kuma ve kuluçka olduğunu düşünen zihniyetin talihsiz açıklaması karşısında üzüldük. Bu münasebetsizliği yapanlar kadar onlara bu imkanı sunup ekranlara taşıyanlar da suçludur. Biz bu avukatın serbestçe toplum içerisinde dolaşmasını, televizyonlara çıkmasını ve avukatlık yapmasını sakıncalı buluyoruz. Cennet anaların ayakları altındadır diye bas bas bağıranların, annelik gibi kutsal bir vasfı bu şekilde ele almasının, kendi annelerine de saygılarının olmaması olarak değerlendiriyoruz”  diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb