İlkadım da 879 bin TL lik tasarruf

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yer altı konteyner sisteminin ekonomik olarak belediyeye kazanç getirdiğini belirterek, Yıllık 879 bin TL tasarruf sağladık dedi\r\n

 İlkadım da 879 bin TL lik tasarruf
\n  
\n
\n  
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ramazan ayının 17. gününde Selahiye ve Cedit Mahallesi ne 
\n
\n konuk oldu. Selahiye Mahallesi Çayır Sokak ve Cedit Mahallesi Bülbül Sokak ta gerçekleştirilen iftar programına vatandaşlar ilgi gösterdi. 
\n
\n  
\n
\n SEFER SAYISI DÜŞTÜ 
\n
\n İftar yemeği sonrası  vatandaşlarla sohbet eden Başkan Necattin Demirtaş, belediye olarak yer altı konteyner projesi ile modern ve çevreci bir çöp toplama sistemini hayata geçirdiklerini söyledi. Sistemin belediye sağladığı avantajları anlatan Demirtaş, Proje alanı olarak seçilen kesiminde 100. Yıl Bulvarı ile Atatürk Bulvarı arasında kalan kısımda günlük 300 ton çöpün yüzde 43-52’si (yaklaşık 130 ton) toplanmaktadır.  Yer altı konteynırları büyük hacimli kapasitesi ile klasik toplama yapılan konteynırlara göre kıyaslandığında dolma süresi uzamaktadır.  Bu da çöp toplama sefer sayısını düşürmektedir. Düşen sefer sayısı da nakliye için kullanılan akaryakıt miktarının düşmesini sağlamaktadır dedi.  
\n
\n  
\n
\n ÇEVRECİ VE MODERN SİSTEM
\n
\n Proje bölgesinde kullanılan 15 adet çöp kamyonunun yerine 2 adet vinçli toplama aracı kullanıldığını anlatan Başkan Demirtaş,   Yeni toplama araçları, yer altı konteynırlarının doluluk oranını yanından geçerken ölçebilme teknolojisine de sahiptir. Bu özellik sayesine çöp toplama esnasında trafikteki sıkışıklık engellenecektir. Yer altı konteynırları ile toplama, 2 adet yeni araç ile yapıldığından sadece araç şoförleri işçi olarak çalışmaktadır. Şoför aracı sürerken aynı zamanda yer altı konteynırının boşaltılması işlemini de yapabilmektedir. Bir çok çevresel, ekonomik ve hijyenik faydalarının yanı sıra belediyemiz tamamen çevreci olan vinçli yer altı çöp konteynı sistemini kullanmaktadır.  Bu sistemle Karadeniz bölgesinde bir ilki gerçekleştirerek çevre il ve ilçe belediyelere örnek olduk. Belediyemize ekonomiz kazanç sağlayan bu sistem sayesinde yıllık 879 bin TL tasarruf elde ettik diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

3'lü görüşme gerçekleştirildi

2 3'lü görüşme gerçekleştirildi

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

3 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

Erhan Usta'dan yeşil ışık

4 Erhan Usta'dan yeşil ışık

Korku dolu gözlerle izlediler

5 Korku dolu gözlerle izlediler

Samsun'da şanslı büfe

6 Samsun'da şanslı büfe

Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı

7 Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı

Samsunsporlu yönetici kaza geçirdi: 8 yaralı

8 Samsunsporlu yönetici kaza geçirdi: 8 yaralı

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

9 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...

10 Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...