Katliam tüm yurtta protesto ediliyor

\r\n\r\nAdeviyye Meydanı nda toplananlardan 120 sinin hayatını kaybetmesi 4 bin 500 kişinin de yaralanmasına neden olan Mısır güvenlik güçlerinin saldırısı, yurdun her köşesinde protesto ediliyor\r\n

Katliam tüm yurtta protesto ediliyor
\n Mısır da Rabiatul Adeviyye Meydanı nda toplanan demokrasi yanlılarına güvenlik güçlerinin ateş açması, başta Mısır ın Ankara Büyükelçiliği önünde olmak üzere yurdun her köşesinde protesto ediliyor.
\n
\n  
\n
\n Aralarında İHH nında olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu, Rabiatul Adeviyye Meydanı nda 120 kişinin ölümüne, 4 bin 500 den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan Mısır güvenlik güçlerinin saldırını protesto etmek üzere saat 12.00 de Mısır ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı. 
\n
\n  
\n
\n Sivil toplum kuruluşları İstanbul da da Fatih Cimasi nde bir araya geliyor. Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi güçlerinin, demokrasi yanlılarına ateş açması burada yapılacak basın açıklamasıyla kınanacak.
\n
\n  
\n
\n Sakarya da, Erzurum da Lalapaşa Camisi nde öğle namazından sonra, Adıyaman da Demokrasi Parkı nda saat 17.00 de, Bursa da Merinos Parkı nda saat 15.00 te, Kahramanmaraş ta Ulu Cami de ikindi namazından sonra, Kayseri de Cumhuriyet Meydanı nda saat 14.00 te Mısır ordusunun saldırısına karşı gösteriler düzenlenecek.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

1 Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

2 'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

3 Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

Metrobüs yoluna giren şahsa, metrobüs çarptı: 1 yaralı

4 Metrobüs yoluna giren şahsa, metrobüs çarptı: 1 yaralı

Göçük altında kalan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

5 Göçük altında kalan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Victor Moses İstanbul'a geldi

6 Victor Moses İstanbul'a geldi

Trabzonspor'da çeyrek final sevinci

7 Trabzonspor'da çeyrek final sevinci