Emekliler dertli

Tüm İşçi Emekliler Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, emeklilerin zor durumda kaldıklarını, maaşlarda iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi\r\n

Emekliler dertli
\n Tüm İşçi, Emekli Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, Ankara dan verilen sözler bir türlü tutulmuyor. Biz de bu sözlere güvenerek müjde veriyoruz ancak sözler yerine getirilmeyince yalancı durumuna düşüyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n EMEKLİNİN FARKI NE?
\n
\n İntibak Yasası ndan 2000 yılından sonra emekli olanların yararlanamadığını belirten Eren, 2000-2007 yılları arasında emekli olan ve sosyal güvenlikten maaş alan sigortalılara yönelik genel merkezimizin çalışmaları var. Gönül ister ki bin 500 TL nin altında maaş alan kalmasın. Çalışan işçilere yapılan son zamda bin 100 TL nin altında maaş alan kalmayacak. Emeklinin durumu iç açıcı değil. Ayrıca birkaç yıl önce emekliye promosyon sözü verilmişti. Çalışanlar anlaşmalı bankalardan bir aylık maaş tutarında komisyon alıyor. Emeklilere de bu söz verilmişti ancak yerine getirilmedi. Çalışan ile emeklinin arasındaki fark ne? diye sordu.
\n
\n  
\n
\n SÖZLER TUTULSUN
\n
\n Emekli vatandaşlara yönelik dernek bünyesinde çalışmalar yapıldığını ifade eden Eren, açıklamalarını şöyle tamamladı: Samsun da anlaşma sağladığımız 7 özel hastanede, üyelerimiz çok küçük ücretlerle muayene olabiliyorlar. Ayrıca durumu iyi olmayan emekli üyelerimize kömür dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra Ramazan ayında toptancılardan kumanya topladık ve ihtiyacı olan emeklilere dağıttık. En düşük emekli maaşı 850 TL, Bağkurlu emekliler ise 680 TL maaş alıyor. Bu ücretlerde iyileştirme yapılmasını ve verilen sözlerin tutulmasını talep ediyoruz.  
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

2 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Aday adayından örnek tavır

5 Aday adayından örnek tavır

Yenilikler bitmiyor

6 Yenilikler bitmiyor

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

7 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

8 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

9 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Birlikte izlediler

10 Birlikte izlediler