Emekliler dertli

Tüm İşçi Emekliler Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, emeklilerin zor durumda kaldıklarını, maaşlarda iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi\r\n

Emekliler dertli
\n Tüm İşçi, Emekli Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, Ankara dan verilen sözler bir türlü tutulmuyor. Biz de bu sözlere güvenerek müjde veriyoruz ancak sözler yerine getirilmeyince yalancı durumuna düşüyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n EMEKLİNİN FARKI NE?
\n
\n İntibak Yasası ndan 2000 yılından sonra emekli olanların yararlanamadığını belirten Eren, 2000-2007 yılları arasında emekli olan ve sosyal güvenlikten maaş alan sigortalılara yönelik genel merkezimizin çalışmaları var. Gönül ister ki bin 500 TL nin altında maaş alan kalmasın. Çalışan işçilere yapılan son zamda bin 100 TL nin altında maaş alan kalmayacak. Emeklinin durumu iç açıcı değil. Ayrıca birkaç yıl önce emekliye promosyon sözü verilmişti. Çalışanlar anlaşmalı bankalardan bir aylık maaş tutarında komisyon alıyor. Emeklilere de bu söz verilmişti ancak yerine getirilmedi. Çalışan ile emeklinin arasındaki fark ne? diye sordu.
\n
\n  
\n
\n SÖZLER TUTULSUN
\n
\n Emekli vatandaşlara yönelik dernek bünyesinde çalışmalar yapıldığını ifade eden Eren, açıklamalarını şöyle tamamladı: Samsun da anlaşma sağladığımız 7 özel hastanede, üyelerimiz çok küçük ücretlerle muayene olabiliyorlar. Ayrıca durumu iyi olmayan emekli üyelerimize kömür dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra Ramazan ayında toptancılardan kumanya topladık ve ihtiyacı olan emeklilere dağıttık. En düşük emekli maaşı 850 TL, Bağkurlu emekliler ise 680 TL maaş alıyor. Bu ücretlerde iyileştirme yapılmasını ve verilen sözlerin tutulmasını talep ediyoruz.  
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! Merkez dahil tüm ilçelerde etkili olacak

1 Samsun'a kar geliyor! Merkez dahil tüm ilçelerde etkili olacak

Cesedi köprüde asılı bulundu

2 Cesedi köprüde asılı bulundu

20 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu

3 20 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu

Samsunspor, futbol şehitlerini andı

4 Samsunspor, futbol şehitlerini andı

Samsun'da kadın cinayetlerini önleyecek keşif

5 Samsun'da kadın cinayetlerini önleyecek keşif

Yine kadın cinayeti! Çocuğunun gözü önünde öldürüldü

6 Yine kadın cinayeti! Çocuğunun gözü önünde öldürüldü

Parkta korkunç cinayet

7 Parkta korkunç cinayet

Ceren Özdemir'in katilinin cezası belli oldu

8 Ceren Özdemir'in katilinin cezası belli oldu

Samsun'da gemiyi karadan yürüttüler

9 Samsun'da gemiyi karadan yürüttüler

Samsun Büyükşehir'in araçları uçuruma yuvarlandı

10 Samsun Büyükşehir'in araçları uçuruma yuvarlandı

hızWeb