Emekli astsubaylar adalet istedi

TEMAD Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı Recep Özyurt, TSK Personel Yasası ve TSK Disiplin Kanunu ndaki değişikliklere tepki gösterip, astsubayların ikinci sınıf muamele yapılarak ötekileştirildiğini iddia etti. Özyurt, Silahlı Kuvvetler bir ailedir. Ancak

 Emekli astsubaylar adalet istedi
\n Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun Şubesi üyeleri, Cumhuriyet Meydanı da TSK Personel Yasası ve TSK Disiplin Kanunu nda yapılan değişikliklere tepki gösterdi. Dernek Başkan Yardımcısı Recep Özyurt, Yasa sicil amiri pozisyonundaki komutanların elini kuvvetlendirdi ve astsubayların hayatını iki dudak arasına sıkıştırdı dedi.
\n
\n  
\n
\n HAK VE ADALET TESİS EDİLMELİ
\n
\n Çalışan ve emekli astsubayların intibak ve iyileştirmelerinin yapılmasını isteyen Özyurt, TSK tarihinde astsubaylık müessesesi kurulduğu günden bu yana ikinci sınıf muamelesi görmektedir. 1970 Büyük Astsubay direnişi ve 1975 Astsubay Eşleri Yürüyüşü ile kitlelere sesimizi duyurmaya çalıştık. TSK Kanunu nda yapılan değişiklikler insan haklarına aykırı birçok hüküm içermektedir. Kanun hazırlık aşamasında taslak metin TSK personelinin görüşüne açıldı ve görüşler alındı. Ancak görüşler bildirilip, taslak üzerinde bazı değişiklikler yapılmasına rağmen, hemen hemen aynı şekilde meclisten geçerek kanunlaştı. Bizimle aynı meslekten sivil firmalarda görev yapanlar, devletin subaya verdiğinden daha fazla maaş almaktadırlar. Bizler Türk Milleti nin bağrından çıkmış, her ne kadar ücret karşılığı olsa da Önce Vatan diyerek canımızı vermeye, kanımızı dökmeye hazır bir toplumuz. Silahlı Kuvvetler Bir Ailedir . Ancak bu aile içerisinde hak ve adaletin tesis edilmesi gerekmektedir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! Merkez dahil tüm ilçelerde etkili olacak

1 Samsun'a kar geliyor! Merkez dahil tüm ilçelerde etkili olacak

Cesedi köprüde asılı bulundu

2 Cesedi köprüde asılı bulundu

20 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu

3 20 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu

Samsunspor, futbol şehitlerini andı

4 Samsunspor, futbol şehitlerini andı

Samsun'da kadın cinayetlerini önleyecek keşif

5 Samsun'da kadın cinayetlerini önleyecek keşif

Yine kadın cinayeti! Çocuğunun gözü önünde öldürüldü

6 Yine kadın cinayeti! Çocuğunun gözü önünde öldürüldü

Parkta korkunç cinayet

7 Parkta korkunç cinayet

Ceren Özdemir'in katilinin cezası belli oldu

8 Ceren Özdemir'in katilinin cezası belli oldu

Samsun'da gemiyi karadan yürüttüler

9 Samsun'da gemiyi karadan yürüttüler

Samsun Büyükşehir'in araçları uçuruma yuvarlandı

10 Samsun Büyükşehir'in araçları uçuruma yuvarlandı

hızWeb