MERVE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

\r\nBulgaristan ın başkenti Sofya da İşitme Engelliler Dünya Yaz Tekvando Olimpiyatları nda ülkemizi temsil eden Samsunlu Merve Yazıcı, başarıdan başarıya koştu. Rakiplerini deviren milli sporcumuz altın madalyanın sahibi olmayı başardı\r\n

MERVE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU
\n İşitme Engelliler Dünya Yaz Tekvando Olimpiyatlarına katılan Samsun lu milli sporcu Merve Yazıcı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce  katıdığı sayısız organizasyonlarda madalyalar kazanan Merve, bu kez de Dünya Yaz Olimpiyatları nda rakiplerini devirip zirvenin tek hakimi oldu. 
\n
\n  
\n
\n İNANCIN ZAFERİNİ GÖSTERDİM
\n
\n Dünya şampiyonasında şanssız bir şekilde veda eden Yazıcı, Japonya, Çin gibi ülkelerin sporcularını egale etmeyi başararak elde ettiği madalya ile sevenlerinin yüzünü güldürdü. Samsun dan katılan tek sporcu olan Merve Yazıcı, Olimpiyatlara gitmeden önce madalya inancım yoktu. Çünkü Dünya Şampiyonasından elim boş dönmüştüm. Ama orada ki ortamı gördükten sonra kendimi toparlamayı başararak en iyi performansımı gösterdim. Nitekim 1 ncilik madalyasını almaya hak kazandım. Bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n GÜVENİMİZİ BOŞA ÇIKARMADI...
\n
\n Merve nin Antrenörü Mustafa Gençtürk, Merve kendisine olan güvencimi boşa çıkarmadı ve kendisine yakışanı yaptı. Onu yürekten tebrik ediyorum dedi. 
\n
\n  
\n
\n SALİM YILDIZ...  
\n
\n  
\n
\n Olimpiyatlarda madalya kazanan Türk sporcular şöyle;
\n
\n Merve Yazıcı-ALTIN
\n
\n Muhammed Güler-ALTIN
\n
\n Selma Canlı-BRONZ
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb