GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR

Almanya da özel bir dershanede eğitim gören Türk öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteleri incelemek üzere geldikleri Samsun da, Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamında ziyaret etti. \r\n

 GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR
\n Canik ve Samsun hakkında Başkan Osman Genç ten bilgi alan öğrenciler, Canik i gezdik, Samsun u kuşbakışı izleme imkanı veren Meşe Kültür Tesisleri harika. Canik, çok sıcak, girişimci bir Belediye Başkanı’na sahip. Başkanımızın vizyonu ve şehre bakış açısı bizleri etkiledi. Özellikle yeni hizmet binası çok güzel. Almanya da bile böyle şeffaf, mimarisi güzel bir bina yok. Bizleri misafir ettiği Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.
\n
\n Gurbetçi öğrencileri Canik te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Osman Genç de, Sınırların kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Artık dünyanın her hangi bir noktasında olan küçücük bir olay küresel bir boyuta gelebiliyor. 21. yüzyılda da hepimiz birbirine komşu köyler gibiyiz artık. Canik Başarı Üniversitesi kısa bir süre olmasına rağmen uluslararası bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir. Samsun bir Selçuklu şehridir. Canik de, tarihi kökleri geniş olan ve bir dönem Samsun u ismiyle temsil etmiş bir ilçedir. Geçmişte uluslararası şehir olma özelliğine sahip Samsun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere ilk adımını attığı bir şehirdir. Tarih kitaplarında okuduğunuz ve tarihi önemi büyük bir şehri ziyarete geldiniz. Şehrimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim diye konuştu.
\n
\n Başkan Genç, ziyaret sonunda öğrencilere Canik Belediyesi tarafından bastırılan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabını hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Arkadaşlarını hastaneye yetiştirmek isterken köprüden uçtular: 4 yaralı

1 Arkadaşlarını hastaneye yetiştirmek isterken köprüden uçtular: 4 yaralı

Gıda zehirlenmesinde sayı 74'e yükseldi

2 Gıda zehirlenmesinde sayı 74'e yükseldi

Saylak'ın Rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

3 Saylak'ın Rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

Muğla'da araç takla attı: 3 yaralı

4 Muğla'da araç takla attı: 3 yaralı

Bakan Pakdemirli'den üreticileri rahatlatacak haberler geldi

5 Bakan Pakdemirli'den üreticileri rahatlatacak haberler geldi

Kırmızı ışık ihlali can aldı

6 Kırmızı ışık ihlali can aldı

Başkent'te eğlence kanlı bitti: 2 yaralı

7 Başkent'te eğlence kanlı bitti: 2 yaralı

D100'de 11 araç birbirine girdi: 1 ölü, 4 yaralı

8 D100'de 11 araç birbirine girdi: 1 ölü, 4 yaralı

Eyüpsultan'da 4 katlı binanın çatısı alev alev yandı

9 Eyüpsultan'da 4 katlı binanın çatısı alev alev yandı

Başkent'te mobilya atölyesi yandı

10 Başkent'te mobilya atölyesi yandı