GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR

Almanya da özel bir dershanede eğitim gören Türk öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteleri incelemek üzere geldikleri Samsun da, Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamında ziyaret etti. \r\n

 GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR
\n Canik ve Samsun hakkında Başkan Osman Genç ten bilgi alan öğrenciler, Canik i gezdik, Samsun u kuşbakışı izleme imkanı veren Meşe Kültür Tesisleri harika. Canik, çok sıcak, girişimci bir Belediye Başkanı’na sahip. Başkanımızın vizyonu ve şehre bakış açısı bizleri etkiledi. Özellikle yeni hizmet binası çok güzel. Almanya da bile böyle şeffaf, mimarisi güzel bir bina yok. Bizleri misafir ettiği Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.
\n
\n Gurbetçi öğrencileri Canik te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Osman Genç de, Sınırların kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Artık dünyanın her hangi bir noktasında olan küçücük bir olay küresel bir boyuta gelebiliyor. 21. yüzyılda da hepimiz birbirine komşu köyler gibiyiz artık. Canik Başarı Üniversitesi kısa bir süre olmasına rağmen uluslararası bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir. Samsun bir Selçuklu şehridir. Canik de, tarihi kökleri geniş olan ve bir dönem Samsun u ismiyle temsil etmiş bir ilçedir. Geçmişte uluslararası şehir olma özelliğine sahip Samsun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere ilk adımını attığı bir şehirdir. Tarih kitaplarında okuduğunuz ve tarihi önemi büyük bir şehri ziyarete geldiniz. Şehrimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim diye konuştu.
\n
\n Başkan Genç, ziyaret sonunda öğrencilere Canik Belediyesi tarafından bastırılan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabını hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

7 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

8 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

9 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb