Sendikal ayrımcılık yapılıyor

Türk Enerji-Sen Samsun Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, Memurlar arasında ücrette de sendikal ayrımcılık yapılmak isteniyor dedi\r\n

Sendikal ayrımcılık yapılıyor
\n Türkiye Enerji-Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Enerji-Sen) Samsun Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, toplu sözleşme masasında sendikal ayrımcılık yapıldığını iddia etti. Demir, Memur-Sen kamu çalışanlarına ikramiye istemekte, ancak kendi üyelerine verilecek ikramiyeyi yüzde 50 artırımlı talep etmektedir dedi.
\n
\n  
\n
\n ÖTEKİLEŞTİRME STRATEJİSİ UYGULANIYOR
\n
\n Malum zihniyetin sanki kendi sendika üyeleri farklıymış, diğer sendikaların üyelerinden daha çok çalışıyormuş gibi ötekileştirme stratejisi uyguladığını iddia eden Demir, Her fırsatta çalışanları kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya çalışanlar şimdi de 4688 sayılı yasadaki hükümlere tezat öneriler sunmaktadırlar. 4688 sayılı yasanın 28. maddesine göre toplu sözleşme hükümleri tüm çalışanlara uygulanır ancak ikramiyede sendikalı olan ile sendika üyesi olmayan ayrımı yapılır demekte, sendikalar arasında ayrıma cevaz vermemektedir. Herkesin bildiği üzere kamu kuruluşlarında görevde yükselme ve unvan değişikliği konularında çalışanların hakkı yenmekte, çalışanlar arasına malum zihniyet tarafından siyasi ayrımcılık sokularak insanların hak ettikleri yerlere gelmesi engellenmektedir. Şimdi de çalışanların hakkını güya savunan bu arkadaşlar, ikramiye talebinde Benden olan olmayan ayrımını yapmaktadırlar. Geçtiğimiz Toplu Sözleşmede Hakem Heyeti nde herkesin gördüğü gibi; Hükümet talebine Evet oyu kullanan sözde sendikacılar var olduğu sürece memurun derdi, eziyeti bitmeyecektir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

7 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

8 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

9 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb