BAŞBAKAN I İSTİYORLAR

Samsun Down Sendromlular Derneği ile İŞKUR tarafından düzenlenen garsonluk eğitimini tamamlayan down sendromlular için sertifika töreni düzenleneceğini ifade eden Dernek Başkanı Muzaffer Altıntaş, “Gönül isterdi ki bu çocuklarımız Başbakanımızın elinden s

BAŞBAKAN I İSTİYORLAR
\n Down sendromlu bireyleri topluma kazandırmak için çalışmalar yapan Samsun Down Sendromlular Derneği, 7 ay önce İŞKUR ile birlikte down sendromlu bireyler için başlatmış olduğu garsonluk eğitimi tamamlandı. Özel bir yemek fabrikasında ve dernek binasında 15 down sendromlu öğrenci eğitime tabi tutularak sertifika almaya hak kazandı. 
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKANIMIZ DA KATILSIN
\n
\n Samsun Down Sendromlular Derneği Başkanı Muzaffer Altıntaş, “Gerçekleştirdiğimiz garsonluk kursu ile down sendromlu öğrencilerimizin farkındalığını Samsun ve Karadeniz’de artırmaktı. Biz de bunu 7 ay içerisinde ciddi anlamda başardık. Kamuoyunda ve basında bu anlamda farkındalığı arttırdık. Bu farkındalığın artması ile beraber çocuklarımıza ilgi ve alaka daha da arttı. Şu anda sertifikaları verilmek üzere cuma günü iftar yemeği düzenliyoruz. İftar yemeğine Samsun’un üst düzey bürokratları davet edildi. Tabi gönül ister ki, iftar yemeği sonrasında yapılacak sertifika törenine Başbakanımız da katılsın, bu çocuklarımız Başbakanımızın elinden sertifikalarını alsın” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İŞYERİNİZİN NEŞESİ OLSUNLAR
\n
\n Down sendromlu çocukların sertifikalarını aldıktan sonra Avrupa Birliği projesi kapsamında, hazırlıklarına devam edilen Down Kafe’de istihdam etmeyi planladıklarını kaydeden Altıntaş, “Amacımız 50 kişilik iş yerlerinde engelli istihdam edilme zorunluluğu varsa, bu engellilerden bir kaçının down sendromlu vatandaşlarımızdan olmasını sağlamaktır. Bizler down sendromlu bireylere ‘melek ve gülen yüzlü kişiler’ diyoruz. Bir iş yerinin neşesi olabilirler, istihdam anlamında onlara da yer verilmesi gerektiğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

1 Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

 Erdoğan'a muhteşem karşılama

2 Erdoğan'a muhteşem karşılama

MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

3 MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

Size mahçup olmamak

4 Size mahçup olmamak

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

5 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

6 19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

7 Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

8 Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

Milletin adamı Samsun'a geliyor

9 Milletin adamı Samsun'a geliyor

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

10 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret