Başkan halkın içinde olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bir başkan halkın derdiyle dertlenmeli, sorunlarına çözüm üretmeli. Halkından uzak olan, halkın taleplerine kulak tıkayan bir başkanın şehrin derdine derman olması mümkün değildir dedi\r\n

Başkan halkın içinde olmalı
\n Canik Belediyesi ve AK Parti Canik İlçe Teşkilatı tarafından Canik Kültür Merkezi nde iftar yemeğinin ardından Milletvekili Ahmet Yeni, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt  ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurhan Yapıcı Özel i konuk eden Başkan Osman Genç, Makamların kendilerine halkın emaneti olduğunu belirterek, Biz siyasetçiyi ve belediye başkanını ikiye ayırıyoruz. Sorun çözen ve sorun olan başkan. Bir başkan halkla bütünleşmeli. Başkan milletin derdiyle dertlenmeli, sorunlara çözüm üretmeli. Halkla bütünleşen, halkın derdi ile dertleşen adamdır belediye başkanı. Halkından uzak olan, halkın taleplerine kulak tıkayan bir başkanın şehrin derdine derman olması mümkün değildir. 9,5 yıldır halkımızın içindeyiz ve onları dinleyerek sorunları çözdük. Canik teki değişimi ve gelişimi halkımızla birlikte başardık. Bizden önceki sorunları torunlarımıza bırakmamak için çalışıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n Artık şehirlerin 19 ve 20. yüzyıl kafasıyla yönetilemeyeceğini de vurgulayan Başkan Genç, Halkımız artık park, bahçe, kaldırım, istemiyor. Vatandaşların da istekleri, beklentileri değişti. Bunu iyi algılamalıyız. Parklarla, bahçelerle bir şehre belki görsel görünüm kazandırırsınız ama o şehri asla ileriye taşıyamazsınız. Biz yaptığımız ve ilçemize çektiğimiz yatırımlarla halkımızın ufkunu Canik te büyüttük. Belediyecilik anlayışını ilçemizde yeni bir boyuta taşıdık. Samsun da parklarla, bahçelerle değil, özel yatırımlarla ileriye taşınmalı. Bu devirde belediye başkanlarının başarı kriteri değişti. Şehre kazandırdığınız okul sayısı, kültür merkezi, hastane sayısı kadar başarılısınız, işsizliği ne kadar önlemişseniz o kadar başarılı sayılıyorsunuz. Vizyonunuz, stratejiniz, hedefiniz yoksa bir şey başarmanız mümkün değildir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ziyaret sonunda başkan Genç, misafirleri Ahmet Yeni ve Nurhan Yapıcı Özel e Osmanlı kaftanı hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

2 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor fırsat peşinde

3 Samsunspor fırsat peşinde

Aytaç Sulu oynayacak mı?

4 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

5 Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

6 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

7 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

8 Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

Oğuzhan Erbaa'da

9 Oğuzhan Erbaa'da

Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler

10 Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler