İsrafın önüne geçildi

TMO İl Müdürü Fahri Kesepara, yaptıkları çalışmalarla Samsun da had safhada olan israfın önüne geçtiklerini söyledi\r\n

İsrafın önüne geçildi
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2013 yılının ilk aylarında başlatılan ve Türkiye genelinde büyük destek gören Ekmek İsraf Etme kampanyası kapsamında Samsun’da gerçekleştirilen çalışmaların hızla sürdürüldüğünü söyleyen Toprak Mahsulleri Ofisi İl Müdürü Fahri Kesepara, halkın her kesimine yönelik bilgilendirme çalışmaları  yaparak, Samsun daki isnaf rakamlarında büyük düşüşler sağladıklarını kaydetti.
\n
\n  
\n
\n HER YERDE ANLATTIK
\n
\n Türkiye genelinde yüzde 5.9 olan israf oranlarının Samsun da yüzde 12 olarak belirlendiğini, bu rakamın aşağıya çekilmesi için diğer bölgelere oranla daha kapsamlı çalışmalar yaptıklarını belirten Kesepara, “Samsun’un israf konusunda ön plana çıkartan etkenleri araştırdık. Bu araştırmalarımız sonucunda vatandaşlarımızın dinen israf olarak gördüklerini ancak bir dilim ekmekten bir şey olmaz diye düşündüklerini gördük. Okullarda, camilerde, spor salonları ve halkın ortak kullanım alanlarında kapsamlı eğitimler düzenledik, düzenlemeye de devam ediyoruz. Geride bıraktığımız süreçte, halkımızdan aldığımız olumlu tepkiler, başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğimizi gösteriyor. Senelik ekmek israfının 25 Milyon TL’lik bir kayıp oluşturduğu Samsun’da yakında ortaya koyulacak senelik analizden umutluyuz. Şehrimizde ekmek israfını, çalışmalarımız doğrultusunda düşürdüğümüzü ön görüyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n TASARRUF HİZMET OLARAK DÖNECEK
\n
\n Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen Gençlik Kampları başta olmak üzere OMÜ’ye bağlı fakülteler ve ilk ve orta dereceli okullarda gerçekleştirilen eğitimlerden büyük verim aldıklarını kaydeden İl Müdürü Kesepara, “Gençler ve çocukların bilinçlendirilmesi önemli. Ailelerini yönlendirecek olan, ileride kendi çocuklarına ve çevrelerindekilere israfı engelletecek olan öğrencilere yönelik çalışmalarımız verimli geçiyor. Gençler, israfın önüne geçilmesi halinde devletin kasasında kalacak paranın kendilerine yatırım olarak döneceğinin farkında. Bu anlamda gelecek adına ümidimiz büyük. Çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsunspor'da iki ayrılık

2 Samsunspor'da iki ayrılık

Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

3 Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

4 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Samsun Büyükşehir'de yol ayrılığı

5 Samsun Büyükşehir'de yol ayrılığı

Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

6 Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

7 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Ömer Süslü'den Erhan Usta açıklaması

8 Ömer Süslü'den Erhan Usta açıklaması

Samsunspor fırsat peşinde

9 Samsunspor fırsat peşinde

Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı

10 Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı