Babasının iliği ile hayata tutundu

Samsun’da daha önce iki kez ilik nakli olan 1 yaşındaki İsmail Yılmaz, babadan alınan üçüncü ilikle hayata tutundu\r\n

Babasının iliği ile hayata tutundu
\n   İstanbul da oturan Yılmaz çiftinin tek çocukları olan İsmail Yılmaz’a doğuştan immün yetmezliği (bağışıklık) teşhisi konmuştu. Altı aylıkken iki kere ilik nakli olmasına rağmen başarı sağlanamadı. Üçüncü denemede ilik tekrar baba Murat Yılmaz’dan alındı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi nde henüz altı aylıkken üçüncü ilikle hayat bulan İsmail, kontrol sürecini tamamladıktan sonra birinci yaşında hastaneden taburcu oldu.
\n
\n  
\n
\n MUTLU DÖNÜYORUZ
\n
\n Tek çocuğuna üçüncü iliğini veren baba Murat Yılmaz, “Yirmi günlükken teşhis konulup geldiğimiz Samsun’da yapılan iki nakil başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Umutsuzluğumuz zirveye çıkarken üçüncü defa verdiğim ilikten sonra İsmail’in şifa bulmasıyla nefes aldık. Tabi ki zor günler yaşadık. Samsun’da zor günlerimizde bizlere emeği geçen özellikle üniversitedeki hocalarımız, gerekse LÖSAM yönetimindeki arkadaşlar sayesinde mücadeleyi başarıyla sonlandırdık. Büyük şehirlerde nakillerin uzun zaman alması nedeniyle geldiğimiz Samsun’da inişli çıkışlı günlerden sonra İstanbul’a evimize mutlu dönüyoruz. Bizlere her konuda yardımcı olan Samsun insanına minnet borçluyuz” dedi.
\n
\n  
\n
\n ‘Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi’ doğrultusunda şehir dışından gelen hasta ailelerle diyalog halinde olduklarını belirten LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk, “Yılmaz ailesiyle şehrimize geldiğinden bugüne kadar sürekli irtibat halindeydik. Tıbbi sıkıntılarının dışında moral ve motivasyon açısından kendilerine Samsun insanının el uzatması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Kaldıkları evin tüm ihtiyaçlarını yardımsever Samsunlular sayesinde eksiksiz tamamlamıştık. Hastane köşelerinde geçen sıkıntı sürecin sonunda, inanıyorum ki önümüzdeki aylarda kontrol için ilimize geldiğinde, ayakları üzerinde yürüyen sevimli bir çocuk olarak onu kucaklayacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

2 Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

50 metreden denize uçtu! 1 ölü

3 50 metreden denize uçtu! 1 ölü

Yılport Samsunspor'da görev değişimi

4 Yılport Samsunspor'da görev değişimi

23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

5 23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

6 Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

7 Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

Samsun havalimanı yatırım programında

8 Samsun havalimanı yatırım programında

Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı

9 Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı

15. yayın İnegölspor

10 15. yayın İnegölspor