En iyi çeltik Bafra nın

Samsun Gıda San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, “Türkiye’de en iyi çeltik Bafra ovasında yetişiyor. Biz Bafra pirincini Türkiye piyasaya sunduğumuzda iyi bir pazar yakaladık. Bafra pirincini marka haline getirip pazara sunduk dedi\r\n

 En iyi çeltik Bafra nın
\n    Metro Holding A.Ş bünyesinde bulunan Samsun Gıda San. Tic. A.Ş.’nin Bafra OSB’de bulunan Metross Ülkem Bakliyat Kuru Bakliyat İşleme ve Paketleme tesisinde Bafra Pirinci Ülkem Baldo, Ülkem Jumbo ve Tanem markaları adı altında Türkiye pazarına sundu.
\n
\n  
\n
\n     Türkiye genelinde çok kısa sürede 7 bölgeye Bafra pirincini dağıttıklarını söyleyen Samsun Gıda San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, “Türkiye’de en iyi çeltik Bafra ovasında yetişiyor. Biz Bafra pirincini Türkiye pazarına sunduğumuzda iyi bir Pazar yakaladık. Bu güne kadar yapılmayan bir şeyi başardık ve Bafra pirincini marka haline getirip pazara sunduk. Bafra OSB fabrikamızı kurduğumuz günden itibaren Bafra’da çeltik üreten çiftçilerimizde kazanmaya başladı. Bu alanda çalışmalarımız devam ediyor fabrikamızı biraz daha genişleterek büyük bir tesis haline getirip Bafra pirincini tüm Türkiye’ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Böylelikle önce üreten çiftçimiz emeğinin karşılığını almış olacak hem de Bafra aynı zamanda da pirinci ile de anılacaktır. Marka haline gelen Bafra pirincine talep arttıkça Bafralı çeltik üreticileri kazanacaktır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n     YOĞUN İLGİ VAR
\n
\n Türkiye’de ki en kaliteli çeltiğin Bafra Ovası nda yetiştiğini belirten Metross Ülkem Bakliyat Kuru Bakliyat İşleme ve Paketleme Tesisi İşletme Ortağı Muzaffer Şahin ise şunları söyledi: Trakya’nın pirinci Bafra pirincinin yerini tutmaz. Özellikle Anadolu insanımızın damak zevkine uymaz. Biz Bafra’ya fabrika kurduğumuzda, herkes pirinç yapıyor, sıra dışı bir şey yapalım diye düşündük.  Pirinci iki defa kurutmadan geçirtelim, ürünümüzün en az iki yıl dayanıklılığı olsun istedik. Bafra pirincinin tercih edilmemesinin önemi rutubet olayıdır. İçindeki ham taneleri, evdeki hanımların kesinlikle pirinç ayıklamasına gerek kalmaksızın sadece suya atabilecekleri ve daha sonra tencereye koyabilecekleri bir pirinci ürettik. Bafra çeltiğini üretip işlemekten daha zor olan kısım pazarlamaktır. Biz bu en zor kısmı başararak Ülkem adını verdiğimiz Bafra pirincini Türkiye’nin her tarafına gönderdik. Bafra pirincinin talep görmesinin ardından Ülkem’in isminin yanında, Baldo’ya rakip olsun diye pirincin iri tanelerinden elek üstü denilen bir çalışma çıkardık ve sonrasında ise bu elek üstü çalışmasının adını da markalaştıralım istedik ve Ülkem Jumbo adını koyduk. Biraz daha ekonomik olsun diye, ürünümüz Ülkem’den biraz ucuz olsun ama yine biz onu farklı yapalım yine kendi sınıfında sıra dışı olsun diye bu iki markanın yanında birde Tanem adını bu ürünümüze koyduk. Satışlarımız çok iyi Bafra pirincine büyük ilgi var şuanda fabrikamızda üretim kapasitemiz yetmediğinden alanımızı genişleterek hemen yan tarafımızda bulunan alanı da alarak, fabrikamızın sınırlarına dahil etme çalışmalarına başladık.
\n
\n  
\n
\n Ümit CEYLAN  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ahırda ölü bulundu! Eşi gözaltına alındı

1 Ahırda ölü bulundu! Eşi gözaltına alındı

Samsunspor Gökhan'la son kez masaya oturacak

2 Samsunspor Gökhan'la son kez masaya oturacak

Defalarca bıçaklayıp, darp edip kaçtılar

3 Defalarca bıçaklayıp, darp edip kaçtılar

Samsunspor'un evi sezona hazır

4 Samsunspor'un evi sezona hazır

Pompalı tüfekle selfie ölüm getirdi

5 Pompalı tüfekle selfie ölüm getirdi

Fındık fiyatları düşüşe geçti! İşte il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları düşüşe geçti! İşte il il güncel fındık fiyatları

3 bin kombine alacaklar... Tribünde 'tek ses' 'tek yürek' olacak

7 3 bin kombine alacaklar... Tribünde 'tek ses' 'tek yürek' olacak

Avukatlar Samsun'da sahaya indi

8 Avukatlar Samsun'da sahaya indi

Yıkım ekibi hazırlanıyor

9 Yıkım ekibi hazırlanıyor

Temizlik işçilerine kurşun yağdırdı: 1'i ağır 2 yaralı

10 Temizlik işçilerine kurşun yağdırdı: 1'i ağır 2 yaralı