Delta gönüllüleri platform kurdu

Türkiye’nin en değerli sulak alanlarından biri olan Kızılırmak Deltası’nın doğal işlev ve değerlerini korumak amacıyla Kızılırmak Deltası Gönüllüleri adı altında bir platform kuruldu\r\n

Delta gönüllüleri platform kurdu
\n  Akademisyen, doğa koruyucu ve yerel gönüllüden oluşan platform ilk toplantısını Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirdi. Prof. Dr. Ali Kemal Ayan ve TEMA Vakfı Samsun Temsilcisi Ömer Faruk Sönmez’in organize ettiği platformun ilk toplantısında platformun çalışma esasları ve amaçları üzerinde görüş birliğine varıldı. Ömer Faruk Sönmez’in yönettiği toplantıda Yavuz Kabaoğlu dönem sözcüsü, Ömer Faruk Sönmez sekreter olarak belirlendi. Deltanın öneminin ve sorunlarının tartışıldığı toplantıda “birlik” kurulmasının önemine değinildi ve birliğin kurulabilmesi için mülki ve idari amirlerle bir araya gelme kararı alındı.
\n
\n  
\n
\n SİNERJİ YARATACAKLAR
\n
\n Kızılırmak Deltası Gönüllüleri Platformu ile başta Kızılırmak Deltası olmak üzere, sulak alanların önemini vurgulamak ve Kızılırmak Deltası’nın doğal yapısı ve kaynakları ile sürdürülebilir bir yönetim mekanizmasına sahip olması için gerekenleri kamuoyunun dikkatini sunmayı amaçlayan Platform; akademi-sivil toplum-devlet üçlüsünü bir araya getirerek, bölge için ekolojik, ekonomik ve sosyal bir değer olan bu alanın, sürdürülebilir kullanımını teşvik edecek ve yönetim planını uygulayacak yerel bir birlik kurulması için gerekli sinerjiyi yaratmayı hedeflemekte. Kızılırmak Deltası Gönüllüleri Platformu, “2 Şubat Sulak Alanlar Günü” nedeni ile bir bildiri yayınladı. Bildiride; Kızılırmak Deltası, Samsun’un gelişme potansiyeline sahip en değerli hazinelerinden biridir. Bu mirası gelecek nesillere eskisinden daha sağlıklı bir biçimde emanet etmek hepimizin görevidir. Kızılırmak Deltası Gönüllüleri olarak, bu görevin en mükemmel biçimde yerine getirilmesi için, katılımcı bir anlayışla yönetim birliğinin kurulması gerekliliğini düşünüyor ve buna katkı koyacak herkesi gönüllüler platformumuza davet ediyoruz denildi. 
\n
\n  
\n
\n İHA  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

2 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

3 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

4 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

5 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

6 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

7 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Tartışılan değişiklik

8 Tartışılan değişiklik

Uyanık ve Yıldırım da izledi

9 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

10 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da