Apaydın’dan rögar uyarısı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Bilinçsiz yapılan rögar kapakları kazalara sebep olurken; jantları eğip, lastikleri patlatıyor” dedi\r\n

Apaydın’dan rögar uyarısı
\n    Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yollarda bulunan rögar kapaklarının kazalara sebep olduğunu ve araçlara hasar verdiğini söyledi. Apaydın, “Rögar kapaklarında yol kaplaması olmaması, seyahat konforunu bozan ve araç yönetimini tehlikeye sokan bir durumdur” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MAĞDURLAR HAKLARINI ARASIN
\n
\n Rögar kapakları konusunda yetkilileri uyaran Apaydın, “Yol kaplama seviyesinden yüksek veya alçak kotta olan rögar kapaklarına çarpan araçların lastiklerinin patladığı, jantlarının hasar gördüğü, ön düzen ve süspansiyon sistemlerinin bozulduğu, direksiyon hâkimiyetinin kaybolmasına sebep olarak aracın kontrolden çıktığı olaylar ve kazalar görülmektedir. Rögar kapaklarının yol kaplaması seviyesinde olması için yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşların bu duruma özen göstermeleri gerekmektedir. Kamuoyunun bu konuda baskı grupları oluşturarak ilgilileri ve yetkilileri zorlamalıdır. Rögar kapaklarına bağlı olarak kaza yapan kişiler, hukuki ve cezai müeyyidelerin uygulanması için haklarını aramalıdır” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n AVRUPA ÖZEN GÖSTERİYOR
\n
\n Yurt dışında rögar kapağı konusunda hassas davranıldığını belirten Apaydın sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa ülkelerinde rögar kapaklarının yol kaplaması seviyesinde tutulmasına büyük özen gösterilmektedir. Nadiren gayri nizami rögar kapaklarına rastlanmaktadır. Rögar kapaklarının yol kaplaması üzerinde olması kabul edilebilir bir durumdur. Yeter ki nizami olsun. Rögar kapakları nizami değilse, araçlara verdiği zararlar ve trafik kazaları nedeniyle ekonomiye zarar vermektedir.”
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

1 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

2 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

3 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

4 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

5 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

6 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

7 Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü

8 Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü