DEV FİRMA SATIŞA ÇIKTI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), BMC yi 985 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardı. Satış ihalesi 10 Nisan da yapılacak.\r\n

DEV FİRMA SATIŞA ÇIKTI
\n   
\n
\n Resmi Gazete de yer alan duyuruya göre, TMSF Mayıs 2013 te Mehmet Emin Karamehmet in borçlarına karşılık el koyduğu BMC yi satışa çıkardı.
\n
\n  
\n
\n BMC için muhammen bedel 985 milyon lira olarak belirlenirken, satış ihalesine katılacak olanların 98.5 milyon lira teminat yatırması gerekiyor. İhale 10 Nisan saat 11.00 de TMSF nin Esentepe de bulunan merkezinde yapılacak.
\n
\n  
\n
\n Kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak ihale, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecek.
\n
\n  
\n
\n İhalede kazanan firma açık artırma ile belli olacak.
\n
\n  
\n
\n TMSF EL KOYMUŞTU
\n
\n TMSF, 18 Mayıs ta Mehmet Emin Karamehmet’e ait Çukurova Grubu’na bağlı Show TV ve BMC’ye aynı anda el koymuş ve gerekçe olarak Çukurova Grubu nun borçlarını ödememesini göstermişti.
\n
\n  
\n
\n BMC ayrıca son dönemde ödenemeyen alacaklarla gündeme gelmiş, örgütlü sendika maaşlar ödenmediği için uzun süre eylem yapmıştı.
\n
\n  
\n
\n  DAVALAR SÜRÜYOR
\n
\n TMSF nin satışa çıkardığı BMC ile ilgili çok sayıda devam eden dava bulunuyor. Davaların bir bölümü iflas istemi ile açılmış durumda. Anılan davalardan birini de geçtiğimiz yıl Katmerciler Araç Üstü Ekipmanlar A.Ş. açtı.
\n
\n  
\n
\n Katmerciler in avukatı Aydın Buğra İlter, bir kısım borçların ödendiğini bir kısım borcun ise devam ettiğini kaydetti. Av. İlter, BMC ye el konulduktan sonra iktisadi bütünlük konumuna getirildiğini, TMSF mevzuatı gereği iktisadi bütünlük konumundaki BMC ile ilgili açılan davalarda mahkemelerin iflas kararı veremeyeceğini, açılan davaların ise satışa engel olmayacağını  kaydetti.
\n
\n  
\n
\n Her türlü hakkı saklıdır.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

1 Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

2 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

3 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı

4 Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı