İMO dan adaylara rapor desteği

Yerel seçimler öncesi 8 aylık bir çalışma sonucu ortaya çıkardıkları raporu basına tanıtan İMO Samsun Şube Başkanı Hüseyin Tüfek, Bu rapor, şehrimizi yönetmek isteyen adaylara ışık tutacak. Sorunların ele alındığı, çözümler için önerilerin bulunduğu rapo

 İMO dan adaylara rapor desteği
\n    İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Samsun Şubesi tarafından yaklaşan yerel seçimler öncesi Samsun da öncelikli sorunların ve bu sorunların çözümüne dair önerilerin bulunduğu bir rapor hazırladı. Şehrin sorunlarını derinlemlesine ele alan raporda bulunan önerilerin belediye başkan adayları tarafından mutlaka okunması gerektiğini ifade eden İMO Samsun Şube Başkanı Hüseyin Tüfek, vatandaşların da okuyabilmesi için bilimsellikten uzak bir dil tercih ettiklerini belirtti.
\n
\n  
\n
\n 20 KİŞİ 8 AYDA HAZIRLADI
\n
\n 20 kişilik bir heyetin 8 ay boyunca bu rapor için hazırlandığını söyleyen İMO Samsun Şube Başkanı Hüseyin Tüfek, Yerel seçimler öncesi 8 ay önce bir rapor çalışmasına başladık. 20 kişilik bir ekiple birlikte haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek bu önemli raporu meydana getirdik. Sivil toplum örgütleri, iletişim, imar uygulamaları, kentsel dönüşüm, ulaştırma ve Samsun ekonomisi gibi şehrimizin önemli konularına dair sorunları ele alarak bu sorunların çözümüne dair önerilerlerde bulunduk diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SİYASETTEN UZAĞIZ
\n
\n Hazırlanan rapordan tüm belediye başkan adaylarının faydalanması gerektiğini söyleyen Başkan Tüfek, Samsun u yönetmeye aday olmuş belediye başkan adayları bu raporu incelemeli. İMO Samsun Şubesi olarak şehrimizi yakından ilgilendiren her konuya siyasetten uzak bir tavırlarla ve siyasilere eşit mesafede bir uzaklıta olduk. Bilim ve fen in bilgilendirmesi doğrultusunda hareket ettik. Bu doğrultuda objektif bir raporla tüm partilerin adaylarına ışık tutmak istedik. Samsun un genel bir fotoğrafını çektik. Bu fotoğraf üzerinde sağlam bir analizde bulunduk dedi.
\n
\n  
\n
\n MECLİS ÇOK ÖNEMLİ
\n
\n Bütünşehir yasasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Meclisi nde yer alacak kişilerin sayısının artacağını ve bu anlamda fikirlerini özgürce söyleyebilen isimlerin mecliste yer almasını umduklarını ifade eden İMO Samsun Şube Başkanı Hüseyin Tüfek, Meclis üyeliğine aday olanlar da bu raporu okumalı. Samsun da oluşacak meclis bu anlamda önemli. Bütünşehir yasasıyla birlikte meclis üyelerinin sayıları artacak. Meclis üyeleri mutlaka fikirlerini özgürce söyleyebilen ve Samsun la ilgili düşünceleri olan, bir çok konuda siyasi hareket etmeyecek, uzun vadeli planlar yapabilecek kişilerden seçilmeli diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

4 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var