İmam Hatip in ödeneği paylaştırıldı

Samsun İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi bütçesinde Yakakent İlçesi İmam Hatip Ortaokulu arsası için ayrılan 100 bin TL yi, Yakakent İlçesi ndeki tüm okulların muhtelif ihtiyaçlarında kullanmak üzere, Yakakent Birliklere Yardım Tertibi ne aktardı\r\n

 İmam Hatip in ödeneği paylaştırıldı
\n    Samsun İl Genel Meclisi şubat ayı 2. toplantısı, Meclis Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonu nun hazırladığı, İl Özel İdaresi bütçesindeki Yakakent İlçesi İmamhatip Ortaokulu arsa kamuşlaştırması için ayırdığı 100 bin TL nin, ilçedeki tüm okulların muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Yakakent Birliklere Yardım Tertibi ne aktarılması hakkındaki rapor okundu. Komisyon Başkanı Mehmet Yıldırım tarafından okunan raporda, 100 bin TL lik bütçenin 2013 yılı İl Özel İdaresi İmar ve İnşaat Daire Başkanlığı bütçesine ait olduğu ancak 2014 yılına devir edildiği kaydedildi.
\n
\n  
\n
\n UYGUN GÖRDÜK
\n
\n Rapor okunmasının ardından söz alan MHP Grup Başkanvekili Muhammet Bektaş, 100 bin TL nin neden İmamhatip Ortaokulu için değil de diğer okullar için kullanılmak istediğini sordu.  Yıldırım ise, 4+4+4 eğitim sisteminden sonra İmamhatip Ortaokulu nun arsa ihtiyacının ortadan kalktığını belirterek, Dolayısıyla biz de, İl Özel İdaresi nin 2013 yılı bütçesinde ayırdığı bu paranın 2014 yılı içinde, diğer okulların ihtiyaçlarını gidermek adına kullanılmasını uygun gördük dedi.
\n
\n  
\n
\n DİĞER OKULLAR İÇİN
\n
\n Meclis Başkanı Mustafa Karakurt ise, Bütçede Yakakent İlçesi İmamhatip Ortaokulu arsa alımı kamulaştırılması için ödenek konulmuştur. Bu bir kamulaştırma ödeneği değildir. Dolayısıyla bu bütçenin Yakakent teki diğer okullar için kullanılmak istenmektedir diye konuştu.
\n
\n Yapılan konuşmaların ardından, 100 bin TL ödeneğin, Yakakent Birliklere Yardım tertibine aktarılması meclis tarafından kabul edildi.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU   
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

3 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

5 Kendine yeten kulüp

 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

6 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

7 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

8 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

9 Yılport Samsunspor'a ceza

CHP' de toplu istifa!

10 CHP' de toplu istifa!