Örnek vatandaş

Alışveriş yaptığı işyerinde kendisine fazladan 100 TL verildiğini akşam eve gittiğinde fark eden Hasan Kocaoğlu, Ya birisi bu nedenle işten çıkartılırsa düşüncesiyle sabaha kadar uyuyamadı. Sabah ilk iş aynı işyerine giden örnek vatandaş, fazla verilen

 Örnek vatandaş
\n  
\n
\n Samsun da yaşayan 67 yaşındaki emekli Hasan Kocaoğlu, önceki gün alışveriş yapmak üzere İlkadım İlçesi Pazar Mahallesi ndeki bir züccaciye mağazasına gitti. Alışveriş yaptıktan sonra kasadaki görevliye 200 TL uzatıp, aldığı para üstünü saymadan dükkandan çıkan Hasan Kocaoğlu, evine gidince yapılan yanlışı fark etti. Para üstü olarak kendisini 295 TL verildiğini anlayan Kocaoğlu, sabah dükkana giderek fazladan aldığı 100 TL yi teslim etti.
\n
\n  
\n
\n BEN DE ASNAFTIM
\n
\n Yapılan yanlış ödeme nedeniyle sabaha kadar vicdan azabı duyduğunu belirten Kocaoğlu, Ben de eski bir esnafım. Bu anlamda bırakın 100 TL açığın, 1 TL açığın bile sıkıntı olduğunu bilirim. Yanlışlıkla bana verilen 100 TL fazla para yüzünden sabahı zor ettim. Hata kimin olursa olsun, birinin bu durumdan dolayı mağdur olacak olması ya da işinden olacak olması düşüncesi beni bitirdi. Sabah ilk iş aynı dükkana giderek parayı teslim ettim dedi.
\n
\n  
\n
\n ESNAF İÇİN BÜYÜK MİKTAR
\n
\n Kasada müşteriye fazla para veren Memiş Oğuz ise, parayı geri getiren Hasan Kocaoğlu nun hareketinin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. İşyerinin yöneticisi İbrahim Altınışık da, Hayatta her şey değişse de insanlarımız değişmiyor. Akşam kasayı saydığımda açık çıkınca üzülmüştüm. Küçük esnaf için bu para büyük bir miktar. Duyarlı vatandaşımıza teşekkür ediyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İbrahim Altınışık daha sonra Hasan Kocaoğlu na çay ikram ederek bir süre misafir etti.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

2 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

3 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Savaş-Oğuz farkı

4 Savaş-Oğuz farkı

Ali Ece'ye forma sürprizi

5 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsunspor hırs küpü

6 Samsunspor hırs küpü

Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

7 Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

Varsa yoksa Sarıyer

8 Varsa yoksa Sarıyer

Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

9 Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

10 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı