Erdoğan Tok tan Demirtaş a eleştiri

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Gazi, Yeşilkent ve İlkadım belediyelerindeki 420 kadrolu işçinin mevcut belediye yönetimi tarafından adil olmayan bir şekilde başka kurumlara gönderildiğini belirterek, Bizim dönemimizde çalışanımızla

 Erdoğan Tok tan Demirtaş a eleştiri
\n  Başka kurumlara gönderilen işçiler arasında ayrımcılık yapıldığını ifade eden  AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Mevcut yönetim göreve geldiği günden bugüne işciye bakış açısını kabaca tavırla İlkadım Belediyesi Personeline Afrikalı, Gazi işçisi Avrupalı gibi yakıştırmalar yapılarak idarenin çalışanına baktığı perspektifi ortaya koymuştur. Mevcut yönetimin işçiler arasında kamplaşmaya ve hizipleşmeye yol açan bu tavırları personel arasında birlik ve beraberliği bozmuştur diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İŞÇİLER PSİKOLOJİK OLARAK YIPRATILDI
\n
\n Göreve geldiği günden bugüne personel şişkinliğinden yakınan mevcut belediye yönetiminin tezat durumlara düştüğüne dikkat çeken AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok şunları söyledi: 2009 yılından itibaren her fırsatta işçi fazlalığını gündemden düşürmeyen mevcut yönetim, kadro şişkinliğinden ve maaş yüksekliğinden bahsederek işçileri psikolojik olarak yıpratmıştır. Mevcut yönetim göreve geldiğinde bazen 1335 personelle bazen de 1700 personelle  belediyeyi devr aldıklarını beyan diyor. Dün denilen  bir sonraki gün unutuluyor. Her açıklama bir sonraki açıklamayı çürütüyor. Halbuki üç belediyenin birleşmesinden dolayı personel sayısı 1200 altındaydı.  
\n
\n  
\n
\n ZAMMI KENDİSİ YAPINCA İŞCİ DOSTU, 
\n
\n BİZ YAPINCA KAZIK
\n
\n Tok, kendi döneminde sendikayla imzaladığı üç yıllık toplu sözleşmeyle işçilere verilen yüzde 35 oranındaki zammın mevcut yönetim tarafından gazete manşetlerinde görüldüğü üzere belediyeye atılan kazık olarak ifade edildiğini hatırlatan AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Şu an görevde bulunan mevcut belediye yönetiminin 2012 yılında sendikayla imzaladığı yüzde 35 oranındaki zam oranı ise, işci dostluğu olarak kamu oyuna sunuluyor. İşçisine zam vermekle övünüyor. Mevcut yönetim zammı kendisi verince işçi dostu oluyor da, biz zam verince neden kazık olarak görülüyor. Bu nasıl düşmanlık. Bu nasıl kindarlık. Bu nasıl idarecilik anlayışı şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n KAYBOLAN AİLE HUKUKUNU YENİDEN KURACAĞIZ
\n
\n Kendi döneminde işe aldığı işçilere asalak , yamyam gibi yakışıksız ifadeler kullandığını belirten AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Mevcut yönetim pırasa gibi doğrarım diyerek çalışanla çalışmayan arasında adaletli olacağını  savunurken zaman zaman da çalışmayan personellerle ilgili vefa borcu ödediğini söylüyor. Belediye imkanları ile vefa borcu ödemek peşkeş çekmek değil midir? Bu vefa borcu mu yoksa cefa veya sefa borcu mu? Hem de çıkmış bir taraftan işe aldığın personellerin yamyam çıktığını söylüyorsun. Allah, nasip ederse biz göreve geldiğimizde belediyeyi halkın belediyesi yapacağız. Çalışanların ekmeği ile oynamayacağız. İşçilerimiz arasında adaleti, hak ve hukuku üstün tutacağız. Belediye ve işçilerimiz arasında son beş yılda kaybolan ve yıkılan aile kurumunu yeniden inşa edeceğiz. Çalışanlarımız arasındaki kaybolan birlik ve beraberliği yeniden sağlayacağız ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n   
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

2 Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

3 69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

4 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Hasılat 600 bin TL

5 Hasılat 600 bin TL

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

6 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

7 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

8 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

9 Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

Görenler şaşırıyor!

10 Görenler şaşırıyor!