İlkadım a neşter vurulacak

CHP İlkadım Belediye Başkanı Adayı Vedat Yılmaz, ilçedeki kanayan yaraya Kentsel Yenileme ile neşter vuracaklarını söyledi\r\n

 İlkadım a neşter vurulacak
\n  
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Vedat Yılmaz, ilçenin en önemli ve kanayan yarası olan sorununun Kentsel Yenileme olduğunu belirterek, Bu kanayan yara hem ilçe halkını hem esnafını hem de Samsun u mağdur etmektedir. İlkadım gibi büyük bir ilçenin kentsel yenilemede TOKİ nin insafına bırakılması kabul edilebilir değildir. TOKİ eliyle yapılan kentsel yenilemede Samsun dan hiç bir şekilde malzeme alınmamakta, Samsunlu esnafımız ve işçilerimizden yararlanılmamaktadır. Bu kabul edilebilir değildir dedi.
\n
\n  
\n
\n HALKIN ÇIKARLARI ÖNEMLİ 
\n
\n Belediyelerin başlıca görevleri arasında imar ve yeni yerleşim alanlarının düzenlenmesi olduğunu ve bunu yaparken de halkın çıkarlarının ön planda tutulması gerektiğini kaydeden Yılmaz, Ama mevcut yönetimler teknik ve hukuki konulardan habersiz oldukları için, bu noktadaki sıkıntıları İlkadım ın yenilenmesi gereken mahallelerinde oturan vatandaşlarımız çekmektedir. Allah nasip ederse, halkımız da yetki verirse göreceklerdir ki, inşaat mühendisi kimliğim ve bilgi birikimimle Anadolu, Hastanebaşı, Zeytinlik, Kökçüoğlu, Selahiye, Fatih, Adalet gibi mahalellerde kentsel yenilemelerde yapacağımız uygulamalar, hem insanların göz zevkine hem de keselerine hitap edecektir. Bugün bu mahallerimizde 60-70 bin TL ye satılamayan eski daireler, bizim yapacağımız uygulamalarla 200-300 bin TL değere kavuşacaktır. Uygulayacağımız kentsel yenileme projeleriyle hem esnaf hem işçi hem de Samsun ve  İlkadım kazanacaktır. Bunu geçmişte yaptık, yine yaparız. 30 Mart ta yetkiyi bize verip sonra da değişimi keyifle izleyin diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

4 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

5 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

6 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

7 Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

Korkutan Yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı

8 Korkutan Yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı