MOBBİNG SORUŞTURALACAK

ESM Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Samsun Valiliği nin, üyemiz Saliha Öz e şube müdürü M.D. tarafından mobbing uygulandığı iddialarının soruşturulmasına izin vermeyen kararını, Bölge İdare Mahkemesi bozdu dedi\r\n

MOBBİNG SORUŞTURALACAK
\n    
\n
\n Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü nde görevli ESM üyesi Saliha Öz e, Şube Müdürü M.D. tarafından mobbing uygulandığı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı nın soruşturma talebine izin vermeyen Samsun Valiliği İl İdare Kurulu nun kararı, Bölge İdare Mahkemesi tarafından bozuldu. Mahkemenin kararında, ESM sendikasının itirazının kabulune, Samsun Valiliği nin soruşturma izni verilmemesini ilişkin kararının bozulmasına, ilgili şube müdürü hakkında soruşturma izni verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir denildi.
\n
\n  
\n
\n KURUL YETKİSİNİ AŞTI 
\n
\n Konuyla ilgili açıklama yapan ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, DSİ de görevli üyemiz Saliha Öz e şube müdürü tarafından şiddet girişiminde bulunulması ve mobbing uygulanması ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunuldu. Ancak Cumhuriyet Savcılığı nın şube müdürü ile ilgili soruşturma talebine Samsun Valiliği İl İdare Kurulu izin vermedi. Yaşanan bu olay bir görev suçu ve idari bir konu içermemesine rağmen, yetkisini aşarak İl İdare Kurulu yargı adına karar vermiştir ve Saliha Öz ün yargı hakkı elinden alınmıştır dedi. 
\n
\n  
\n
\n SÖZ BAĞIMSIZ YARGININ 
\n
\n Soruşturma izni verilmemesinin hukuka aykırı olduğunu ifade eden Erdoğan, Bu karar, şube müdürünü korumaya yönelik olduğu için yargıya başvurduk. Bölge İdare Mahkemesi, Valiliğin izin vermediği şube müdürü soruşturmasına ret kararı verdi. Bu karar, sendikamızın başından beri söylediklerinin ve savunduklarının ne kadar isabetli ve doğru olduğun açıkça ortaya koymaktadır. Bundan sonra söz bağımsız yargınındır. Bir kadına karşı fiili şiddet girişimine kalkışanlar ve mobbing uygulayanlar, yaptıklarının hesabını yargı önünde vereceklerdir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

1 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

2 Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

3 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

4 Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

5 Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Memur maaşı 586 TL eridi

6 Memur maaşı 586 TL eridi

Kritik hafta

7 Kritik hafta

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

8 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

9 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

YENİ BİR KENT İNŞA ETMEK

10 YENİ BİR KENT İNŞA ETMEK