Karakurt tan sitem

Samsun İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, İl Özel İdaresi nin okulların onarımı için ayrıdığı bütçenin kullanılmadığını belirterek, Okulların ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde hiçbir faaliyet göremedik dedi

 Karakurt tan sitem
\n    
\n
\n Samsun İl Genel Meclisi şubat ayı 3. toplantısı Meclis Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Alaçam ve Yakakent İlçeleri ndeki okulların fiziki ihtiyaçları ile ilgili Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu tarafından hazırlanan rapor okunduktan sonra  Meclis Başkanı Karakurt, ilçe milli eğitim müdürlerine sitem etti. Karakurt, okulların onarımı için, İl Özel İdaresi tarafından ayrılan ödeneğin ilçe milli eğitim müdürlerince kullanılmadığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n KAYMAKAMLARLA TEMASA GEÇMELİYİZ
\n
\n Kasım ayında hazırladıkları bütçede okullar için de ödenek ayırdıklarını belirten Karakurt, İlçelerimizde kaymakamlıkların yetkisi dahilinde eğitim giderleri için bütçemize ödenek koyduk. Ancak ihtiyaçların giderilmesi ile ilgili bugüne kadar milli eğitim müdürlüklerimizde hiçbir faaliyet görmedik. İlçelerimizdeki ufak tefek ihtiyaçlar bizim koyduğumuz ödeneklerle giderilebilinir. Bir an evvel, İl Özel İdare si kapanmadan, kaymakamlarımızla temasa geçip bu ihtiyaçların giderilmesi sağlanmalıdır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n EĞİTİM İÇİN KULLANILACAK
\n
\n Karakurt daha sonra, Maliye İşler Daire Başkanı Ramazan Çapacı ya kaymakamlıklara tahsis edilen ödeneklerin, İl Özel İdaresi kapandıktan sonra nasıl değerlendirileceğini sordu. Çapacı ise, Milli eğitime ayrılan paraların başka bir amaçla kullanılma şansı yok. Özel idarenin tüzel kişiliği sona erdikten sonra, hangi kurum ve kuruluş bunu takip edecekse, bu ödenekler oraya tahsis edilecektir şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

2 Kemal Dikmen geri döndü

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

3 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

4 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

5 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

6 14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

Samsun, 50 milyonu kaybetti

7 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Dersimiz Sarıyer

8 Dersimiz Sarıyer

Ceza kapıda

9 Ceza kapıda

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

10 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'