Ablasını vuran çocuk cenazeye götürüldü.

Tekirdağ ın Ergene ilçesinde, kardeşinin oynadığı tüfeğin ateş alması sonucu hayatını kaybeden 9 yaşındaki kız çocuğunun cenazesi, toprağa verildi. 5 yaşındaki B.Y. de cenaze törenine katıldı.\r\n

Ablasını vuran çocuk cenazeye götürüldü.
\n  Tekirdağ’da 5 yaşındaki erkek çocuğu B.Y., dün akşam evlerinin salonunda babasına ait av tüfeğiyle oynarken, silah ateş aldı ve saçmalar karşısında duran ablası 9 yaşındaki Yağmur Y.’ye isabet etti. Hastaneye kaldırılan Yağmur, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kardeşinin oynadığı tüfeğin ateş alması sonucu hayatını kaybeden 9 yaşındaki kız çocuğunun cenazesi, toprağa verildi. 
\n
\n  
\n
\n 5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU CENAZEYE GÖTÜRDÜLER
\n
\n Ergene ilçesinde, kardeşinin oynadığı tüfeğin ateş alması sonucu hayatını kaybeden 9 yaşındaki kız çocuğunun cenazesi toprağa verildi. Cenaze, İstanbul Adli Tıp Kurumundaki incelemenin ardından Velimeşe beldesindeki Merkez Camisi ne getirildi. Kız çocuğunun cenazesi, namazın ardından Velimeşe mezarlığında toprağa verildi. 
\n
\n  
\n
\n Gözyaşları içinde kızının cenazesini izleyen anne Ayşe Y, baygınlık geçirdi. Acılı anneye, yakınları müdahale etti. Bu arada, tüfekle oynarken kazayla ablasının ölümüne neden olan 5 yaşındaki B.Y. cenaze törenine katıldı. Töreni yaşlı gözlerle izleyen B.Y, bir süre sonra yakınları tarafından camiden götürüldü. 
\n
\n  
\n
\n NE OLMUŞTU?
\n
\n Velimeşe beldesi İstasyon Mahallesi nde, 5 yaşındaki B.Y nin, ailesinin evde olmadığı sırada oynadığı av tüfeği aniden ateş almış, bu sırada odada bulunan ablası 9 yaşındaki Y.Y. yaralanmıştı. Kız çocuğu hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Yapılan incelemede, babaya ait olduğu belirtilen tüfeğin ruhsatsız olduğu tespit edilmişti. Baba Fesih Y, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. 
\n
\n  
\n
\n BABA KONUŞTU
\n
\n Baba Fesih Y, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu söyledi. İş için birkaç yıl önce Muş tan Velimeşe beldesine göç ettiklerini belirten Fesih Y, bir geri dönüşüm firmasında dökümcü olarak çalıştığını ifade etti. Çiftin, hayatını kaybeden kız çocuğu dışında 3 çocuğu daha olduğu öğrenildi
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Tekin, adaylık için istişarede

4 Tekin, adaylık için istişarede

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

7 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

8 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Protokol tam kadro

9 Protokol tam kadro

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

10 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta