Tatil dönüşünüzü zehir etmeyin

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, pazartesi günü 17 milyon 234 bin 452 öğrenci ile birlikte 866 bin 615 öğretmen ders başı yapacağı için hafta sonu trafiğinin yoğunlaşacağını belirterek, sürücüleri uyardı\r\n

Tatil dönüşünüzü zehir etmeyin
\n  
\n
\n TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, trafik kazalarının tatil başlangıcı ve dönüşlerinde 2-3 kat arttığını belirterek, Bu kazalar en çok uykusuz araç kullanmanın yanı sıra hatalı sollamadan ve aşırı süratli araç kullanımından kaynaklanıyor. Ayrıca tatilcilerimiz gece yerine gündüz yolculuğunu tercih etmeli. En önemlisi hava şartları dikkate alınarak kar ve buzlanmaya karşı tedbirlerimizi alalım. Yanımıza zincir ve çekme halatı almadan yola çıkmayalım” dedi.
\n
\n  
\n
\n KAZALAR 2-3 KAT ARTIYOR 
\n
\n Geçen yıl Şubat ayında 24 bin 56 adet trafik kazası meydana geldiğini ve 205 kişi hayatını kaybederken, 15 bin vatandaşımızın da yaralandığını hatırlatarak, “Trafik kurallarına ve yaptığımız uyarılara uymamanın sonucunda meydana gelen kazalar pek çok ailenin yok olmasına sebep oluyor. Dönüşlerinizi son güne bırakmayın. Son gün yoğunluğu içinde sabırsızlık göstererek acele eden sürücüler yollardaki uyarılara ve trafik kurallarına uymuyorlar. Bedelini canlarıyla ödüyorlar. Yeni acılar yaşamamak için mutlaka kurallara uyun ve emniyet kemerini bağlamayı ihmal etmeyin. Eğitim sadece okulda olmuyor. Trafik kurallarını uygulamak da bir eğitimdir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

3 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

4 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdmana katılmadı

6 İdmana katılmadı

İdarecilerden değerlendirme

7 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

8 Samet'in yerine kim oynayacak?

İkinci saha hazırlanıyor

9 İkinci saha hazırlanıyor

Samsunsporlu üst geçit

10 Samsunsporlu üst geçit