Üniversite şehri oluyoruz

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, ziyaret ettiği Çarşamba Ticaret Borsası nda Meslek yüksek okulları, fakülteleri ve yurtları ile Çarşamba yakın zamanda müstakil bir devlet üniversitesine kavuşacaktır dedi\r\n

Üniversite şehri oluyoruz

\n  

\n
\n    Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, seçim çalışmaları kapsamında Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.  Dündar ziyaret sırasında, Samsun’un ikinci devlet üniversitesini Çarşamba ya kurmak istediklerini belirterek, Daha 5 - 6 yıl öncesine kadar bir meslek yüksek okulu dahi bulunmayan Çarşamba’da bugün bir müstakil devlet üniversitesinden bahsediyoruz. Bu hepimizin başarısıdır. Çarşamba’da inşallah müstakil bir üniversite kuracağız dedi. 
\n
\n  
\n
\n ÖĞRENCİ SAYISI 10 BİN OLACAK
\n
\n Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun gayretleri, OMÜ Rektörü Hüseyin Akan ın destekleri ile ilçeye kazandırılan fakülte sayısının 3’e çıkacağını ifade eden Dündar, Şehrimizin üçüncü fakültesi olan Sosyal Bilimler Fakültesi inşaatımız devam ediyor. İlçemizde devlet yurtları açılıyor. 500 kişilik bir öğrenci yurdunun daha temeli atılıyor. Hukuk Fakültesi nin arkasındaki alanda yakında yurt inşaatı başlayacak. Ticaret Borsamız ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan Çarşamba Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrenci sayısı bin 500’e ulaştı. Önümüzde 5 yıl içerisinde Çarşamba’nın üniversite öğrencisi sayısı 10 bin olacak. Bu öğrenciler burada yiyip içecekler, burada yaşayacaklar. İlçemiz ekonomisine katkıda bulunacaklar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz da Başkan Dündar a başarılar diledi.
\n
\n Dündar, ÇTB nin ardından Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş ve oda başkanlarını ziyaret etti.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

1 Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

2 Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

Büyükşehir'e adayımız var

3 Büyükşehir'e adayımız var

Taner Taşkın'a güvenoyu

4 Taner Taşkın'a güvenoyu

22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

5 22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

3. fakülte açılıyor

6 3. fakülte açılıyor

Samsunspor tek geçti

7 Samsunspor tek geçti

Samsunlulara uyarı var

8 Samsunlulara uyarı var

Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

9 Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı

10 Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı