O BENİ KANSER ETTİ

Eski Saadet Partisi İl Başkanı Nuri Başar, eski Saadet Partisi ve eski Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un kendisini kanser ettiğini belirterek, “Kurtulmuş ve ekibinin parti içerisinde açtığı yaralar beni kanser etti. İki yıllık tedavinin ardından

 O BENİ KANSER ETTİ
\n    Samsun’da 8 yılı aşkın süre Saadet Partisi İl Başkanı olarak görev yapan, iki kez kalp krizi geçiren, bir kez de kanseri yenen Nuri Başar, hastalıklarla boğuştuğu süreçte ‘Küresel Musibet Siyonizm’ adlı kitabını yazdı. Kitap yazma hayalinin uzun yıllardır olduğunu ifade eden Nuri Başar, “Numan Kurtulmuş ve ekibinin partimiz üzerinde açtığı derin yaralar beni kanser etti. Tedavi sürecimi kitap yazarak geçirdim” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DÜNYACI OLDULAR
\n
\n Siyaseten zorlu ve yorucu süreçlerden geçtiğini, kendisini Milli Görüş’e adadığını söyleyen Nuri Başar, son dönemde yaşanan gelişmelerin kendisini derinden etkilediğini belirtti. Kanser olmasında en büyük etken olarak Numan Kurtulmuş ve ekibini gösteren tecrübeli siyasetçi şunları söyledi: “Necmettin Erbakan’ın 30 yılda yetiştirdiği bir nesil var. Ancak bu nesil içerisinden dünyacı olmayı seçenler yüzünden ülkemiz sıkıntılar yaşadı. 8 yıldan fazla süre il başkanlığı yaptığım partimde hastalığım öncesinde son dönemde yaşananlar beni fazlasıyla üzdü. Öyle ki Numan Kurtulmuş ve ekibinin partimiz üzerinde açtığı derin yaralar beni kanser etti. İki kez kalp ameliyatı olmanın ardından bir de kanserden kurtulmak için iki yıl tedavi gördüm. Kemoterapilerim geçtiğimiz ay son buldu.” 
\n
\n  
\n
\n TEDAVİYE KATKISI OLDU
\n
\n Kanserle mücadelesi sırasında hastanede geçen süreci kitap yazarak değerlendirdiğini belirten Nuri Başar, “Hastanede yattığım, evde tedavi gördüğüm süreçte bir hayalimi gerçekleştirmek istedim. Uzun yıllardır kitap yazmak istiyordum. Siyonizm konusunu detaylıca ele almak istiyordum. Hastalığım bu kitabı yazmama vesile oldu. Hastalığımın ürünü olan kitabın içeriğinde Allah’ın Yahudiliği ne şekilde anlattığı yer alıyor. Yahudilerin kendilerini nasıl tarif ettiği, liderlerinin 1897 yılından bu yana istedikleri, hayalleri ve zihniyetlerinin Türkiye’deki yansımalarına yer verdim. Kitap kısa sürede Türkiye’nin her yerinde ciddi bir satışa ulaştı. Öyle ki yayınevi ikinci baskı için önceki gün benimle görüştü. Bu kitabı tamamlamak için yaptığım hırs beni hayata yeniden bağladı” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

1 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Egemen Töreli hayatını kaybetti

2 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

3 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

4 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

5 Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

6 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

7 Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

8 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da husumet kavgası kanlı bitti

9 Samsun'da husumet kavgası kanlı bitti

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

10 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı