ŞAMPİYONADA ARBEDE

Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası olaylarla bitti. Finalde Samsunlu boksörün, Karslı boksöre mağlup olmasını hakeme bağlayan taraftarlar salona inmek istedi. Yaşanan arbedeyi güvenlik güçleri ve yöneticiler güçlükle sona erdirdi. Tribünlerden atıla

ŞAMPİYONADA ARBEDE
\n  
\n
\n TRİBÜNLER KARIŞTI HAKEM YARALANDI
\n
\n Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası finalinde Samsunlu boksör Furkan Pank, Karslı sporcu Necat Ekinci ye mağlup olarak şampiyonluğu kaçırdı. Samsunlu boksörün mağlubiyetine hakemlerin neden olduğunu ileri süren antrenör Nihat Bilir, gözyaşları arasında hakem komitesine tepki gösterdi. Bilir,  sakinleştirilirken, Samsunlu Pank ı tribünlerde destekleyen taraftarlar ve sporcunun yakınları salona inmek istedi. Spor yöneticilerinin ve güvenlik güçlerinin ringe inmelerini engellediği taraftarlar bu kez de sözlü olarak hakemlere veryansın etti. Bir taraftarın attığı yabancı maddeyle bir boks hakemi başından yaralandı. Yaralı hakeme sahada bulunan sağlık görevlisi ve çevredekiler müdahale etti. Tepkinin zaman zaman arbedeye dönüşmesi üzerine Türkiye Boks Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç ve yönetim kurulu da tribünlerdeki öfkeli taraftarları sakinleştirmeye çalıştı. Yapılan müdahalelerle öfkeli taraftarların bir bölümü salon dışına çıkarılarak şampiyonaya devam edildi.
\n
\n  
\n
\n ÖDÜLLERİ VALİ VERDİ
\n
\n Olayların yatıştırılmasının ardından maçlar kaldığı yerden devam etti ve kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Samsun sporcularından 46 kiloda Batuhan Gırıtlı, 50 kiloda Volkan Altuntaş şampiyonluk elde eden isimler oldu. Turnuvada dereceye giren sporculara Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Gözgeç, yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş ödüllerini verdi. Derece elde eden sporcular arasında Furkan Pank Türkiye ikincisi olurken, öfkesi bir türlü dinmeyen antrenör Nihat Bilir, sporcusunu çekerek madalyayı almasını istemedi.
\n
\n  
\n
\n Onur EROL   
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

1 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

2 Kendine yeten kulüp

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

3 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

4 Yılport Samsunspor'a ceza

Yılport Samsunspor'da moraller düzeldi

5 Yılport Samsunspor'da moraller düzeldi

Yılport Samsunspor'da forma savaşı

6 Yılport Samsunspor'da forma savaşı

Futbolculardan Bombardıman

7 Futbolculardan Bombardıman

17 Kasım Cumartesi Samsun hava durumu..

8 17 Kasım Cumartesi Samsun hava durumu..

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

9 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

MUHALİF ADAYLARIN RAKİBİ KİM?

10 MUHALİF ADAYLARIN RAKİBİ KİM?