Cengiz den kapı sözü

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, mevcut belediye yönetimini, Halkı bilmezler, dertlerini bilmezler, sıkıntılarını çözmezler. Ancak kapılardan kovmayı iyi bilirler. Ben görev geldiğimde kapıları kaldıracağıma söz veriyorum sözleriyle el

 Cengiz den kapı sözü
\n    CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, Ayvacık Legend Otel’de Çarşamba İlçesi’ndeki köy ve mahalle muhtarlarıyla buluştu. Burada muhtarların sorunlarını dinleyen Cengiz daha sonra Çarşamba İlçesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
\n
\n  
\n
\n ÇARŞAMBA YI ZEHİRLEDİLER
\n
\n Çarşamba İlçesi nin ovalarıyla, tarımıyla Türkiye’de lider olması gerektiğini belirten Cengiz, ilçenin santrallerle zehirlendiğini öne sürerek, “Çarşamba ovalarıyla, tarımıyla lider olması gereken bir ilçemiz ama santrallerle zehirlediler, nefesini tıkadılar. Tarımsal kalkınmada Bafra ve Çarşamba ovalarını önder yapacağız. Bu ovalardaki sulama eksikliklerini süratle gidererek üretim kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Tarım ürünleri ihracatında hedefimiz Antalya, İzmir ve Bursa yı yakalamak olacaktır dedi.
\n
\n  
\n
\n HARAMA EL UZATMADIM
\n
\n Haram, helal ayrımına önem verdiğini ifade eden Cengiz, milletvekilliği yaptığı dönemde de bu şekilde davrandığını belirterek, “Biz burada sizinle beraber oturup çay içebiliyorsak, elinizi sıkıp sohbet edebiliyorsak geçmişte sizi aldatmamış olmamızdandır. Bu zamana kadar görev yaptığım her makamda hep vatandaşımı düşündüm, hiç kendimi zengin etmedim. Milletvekilliği yaptım, vekilliğim bittiği gün oturduğum evimi sattım. Harama ne el uzattım ne de uzattırdım. Bildim ki haram olanda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Ben kimsenin hakkına girmem, giremem dedi.
\n
\n  
\n
\n KAPILARI KALDIRACAĞIM
\n
\n Bütünşehir yasası ile köylerin sahip olacağı imkanlardan da bahseden Cengiz, “Yeni bütünşehir yasası kırsala büyük imkanlar sağlıyor. Yol, su, kanalizasyonu olmayan köylerimiz var. 2014 Türkiye sinde bu yaşananlar vahim durumdur. Ama bunları size yaşatan iktidarın mensupları sizlerden oy istiyor. İlk önce sormak lazım Çarşamba nın köylerine ne yaptınız? Halkı bilmezler, dertlerini bilmezler, sıkıntılarını çözmezler. Ancak kapılardan kovmayı iyi bilirler. Size Tarık Cengiz sözü, belediye başkanı olduğumda ilk işim rahmetli Muzaffer Önder gibi makam kapısını kaldıracağım. Halkla belediye arasında duvarlar olmayacaktır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Başkan İsmail Uyanık takipte

3 Başkan İsmail Uyanık takipte

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

4 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Koloğlu sahaya indi!

5 Koloğlu sahaya indi!

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

7 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

8 Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

Samsun'da işçiler çatıya çıktı

9 Samsun'da işçiler çatıya çıktı

Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı

10 Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı