Cengiz spor camiasıyla buluştu

Samsun’daki hakemler, amatör spor kulübü ve engelli spor kulübü sporcuları ile yöneticileriyle bir araya gelen CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, “Amatör spor kulüplerine destek vermek Büyükşehir Belediyesi’nin görevidir. Daha önce hiçbir

Cengiz spor camiasıyla buluştu
\n  
\n
\n Samsun’da amatör spora destek verilmesi halinde önemli başarılar elde edileceğini söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, “Amatör spor kulüplerine destek vermek Büyükşehir Belediyesi’nin görevidir. Daha önce hiçbir belediye başkanı ya da başkan adayı bu konuya değinmemiştir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘GENÇLER KURTULUR’
\n
\n CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz,  Samsun’daki amatör spor kulüpleri, hakemler ve engelli spor kulüpleri yöneticileriyle bir araya geldi. Derya Tesisleri’nde organize edilen kahvaltılı buluşmada Samsun’un sportif anlamda büyük bir alt yapıya sahip olduğunu söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz şöyle konuştu: “Amatör spor kulüplerimiz hak ettikleri desteği bulabilse, daha nice gencimiz başarıya koşacak. Başarılı sporcularımız, spor yöneticilerimiz var. Samsun’dan çıkan spor adamları hep önemli konuma ulaşmıştır. Her branşta milli takım sporcuları, antrenörleri ve yöneticileri çıkmıştır. Bir amatör spor kulübüne sade sportif faaliyet olarak bakmamak lazımdır. Bir kulüp sayesinde 60-70 gencimiz köşe başlardan, kahvelerden kurtuluyor. Bunu düşünmek spor kulüpleri kadar şehrin yerel yöneticisinin de görevi. Büyükşehir Belediye başkanı da bu konuyu düşünebilmeli, gereğini yapabilmeli. Biz bunları yapmaya, Samsun’u sporla kucaklaştırmaya geliyoruz.” 
\n
\n  
\n
\n ‘MÜCADELE EDECEĞİM’
\n
\n Büyükşehir Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine destek olmak gibi bir görevinin bulunduğunu ifade eden CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, “Amatör spor kulüplerine destek vermek Büyükşehir Belediyesi’nin görevidir. Daha önce hiçbir belediye başkanı ya da başkan adayı bu konuya değinmemiştir. Görüşleri dikkate almamıştır. Ama bundan sonra durum farklı, bilesiniz. Sporun içerisinden çıkmış, yıllarca federasyon başkanlığı yapmış biri olarak belediye başkanlığına seçildiğim ilk andan itibaren şehrimizdeki amatör spor kulüpleri rahat olsun. Projelerim, çalışmalarım olacak. Öyle ki benim projelerim İzmir başta olmak üzere birçok şehirde can buldu. Şimdi kendi şehrim için bu projeleri hayata geçireceğim ve gençlerimizin sporla iç içe yaşaması, başarılı sporcuların yetişmesi için mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

1 Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

Metincan Cici isyan etti

2 Metincan Cici isyan etti

Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

3 Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

4 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

5 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Ahmet Altın yıkıldı

6 Ahmet Altın yıkıldı

Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi

7 Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi

Kritik hafta

8 Kritik hafta

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

9 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Samsunlulara müjde! Bu fuarda 'iş' var

10 Samsunlulara müjde! Bu fuarda 'iş' var