Mecliste köpek şikayeti

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2014 yılı Şubat ayı ilk toplantısı yapıldı.\r\n

Mecliste köpek şikayeti
\n  
\n
\n Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Meclis Başkan Vekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 26 gündem maddesi oylanarak komisyonlara havale edildi. 
\n
\n  
\n
\n Görüşmeler sırasında gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Cemalettin Kola, Çöp istasyonunun etrafında bulunan köylüler tarafından bir şikayet söz konusu. Genelde şehirden toplanan köpeklerin götürüp orada başıboş bırakıldığı, başıboş bırakılan bu köpeklerin köylü halkın tavuğuna ve başka evcil hayvanlarına zarar verildiği noktasında birçok şikayet aldık. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan müracaatlardan herhangi bir sonuç elde edemediklerini beyan ettiler. Kendilerinin de meclis toplantısında bunu iletmemiz konusunda söz verdik ve bunu bilgilerinize sunuyorum. Bu konuda gerekliliğin yapılmasını rica ediyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n Cemalettin Kola nın sorusuna cevap veren Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Sistem şöyle işliyor: İlçe belediyelerimiz köpeklerle alakalı veteriner arkadaşlar ve zabıta ekipleri ile birlikte bu köpekleri topluyor. Bunları bizim Türkiye de sayılı hayvan barınaklarından biri olan Samsun Hayvan Barınağı da belediyenin topladığı hayvanları teslim alıyor. Bunla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin ciddi bir hizmeti var. Kısırlaştırma yapılan alanlarımız var. Diyelim ki Atakum Belediyesi’nden 10 tane kısırlaştırılmamış köpek geldi. Bizim bu barınakta teslim alınıyor. Hangi belediyeden alındığı da bellidir. Hayvan kısırlaştırıldıktan bir hafta sonra alınan belediyeye geri teslim ediliyor. Yani biz alıyoruz, kısırlaştırıyoruz, belediyeye teslim ediyoruz ve alana salmıyoruz diye konuştu.
\n
\n Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

2 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

3 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı