MAHALLELİ OKUL İSTİYOR

Ordu’nun Kumru ilçesi Ayvalı Mahallesi’nde vatandaşlar, 1966 yılından bu yana hizmet veren okulun bahçesinde toplanarak yeni okul istedi.\r\n

MAHALLELİ OKUL İSTİYOR
\n  
\n
\n Kumru ilçesi merkez Ayvalı Mahallesi’nde vatandaşlar 60’lı yıllardan kalma okul binasının yenilenmemesi nedeniyle seslerini duyurmak için okul bahçesi ve çevresinde toplandı. Bir olay çıkmaması için polis ekipleri gerekli önlemleri alırken, kadınlı-erkekli vatandaşlar sabahın erken saatlerinde okul çevresinde birikmeye başladı. Yıllardır siyasiler ve yetkili ağızlar tarafından kandırıldıklarını ileri süren vatandaşlar, okula geçmiş yıllarda olduğu gibi hala sobalarda yakılmak üzere odun getirdiklerini belirtti.
\n
\n  
\n
\n Mahalle Muhtarı Necat Tıymaç, yaptığı açıklamada, “Okulla ilgili taleplerimizi çeşitli defalar yaptık. Resmi olarak dilekçelerimiz var. Vatandaşımız haklı olarak okulun yenilenmesini istemektedir” dedi.
\n
\n  
\n
\n Okulun ilk öğrencilerinden olan Ayvalı Mahallesi’nden Cihan Balaban, yaptığı konuşmada, “Okulumuz 1966 yılında faaliyete geçen ve bizlerin de okuduğu bir okuldur. O günden bugüne hiçbir değişime uğramamış, gözle görülür bir tadilat görmemiş bir ilkokuldur. Halen sobalı sistemle öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin eğitim yaptığı okulda çocuklarımız ve öğretmenlerimiz paltolarını dahi çıkarmadan eğitim yapmaktadırlar. Göç vermesine rağmen bin 800 nüfusa sahip olan mahallemizde yaklaşık 250 öğrenci vardır. Mevcut öğrencilerimizin bir kısmının mevcut okulumuzda, bir kısmı da servis araçlarıyla ilçe merkezindeki çeşitli okullarımızda eğitim görmektedir. Servis sisteminin hem devletimize hem de bizlere hatırı sayılır maddi külfet getiriyor. Bunun için çevre köylerimize de hizmet verecek 4+4 yıllık bir okul istiyoruz. Mevcut okulumuzun yeri ile birlikte yan tarafında bulunan arazi sahipleri de okula arsa katkısı sağlayacaklarını taahhüt ettiler. Yetkililerden tek isteğimiz, 4+4 yıllık okulumuzun kararının alınıp bir an önce başlatılması ve öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyetinin giderilmesidir” diye konuştu. 
\n
\n Okul için imza da toplayan vatandaşlar, bir süre okul bahçesinde bekledikten sonra kendileriyle ilgilenecek bir muhatap bulamayarak dağıldı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

1 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

2 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

3 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

4 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

5 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

6 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı