MEB İLE OMÜ ARASINDA LİSANS PROTOKOLÜ

Sınıf öğretmenliği ve fen bilgisi öğretmenliği branşlarında iki ve üç yıllık yüksek öğrenim (önlisans/yüksekokul) mezunlarının lisans tamamlamasını sağlamayı amaçlayan Lisans Tamamlama Protokolü, Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı ile Ondokuz Mayıs Ünive

MEB İLE OMÜ ARASINDA LİSANS PROTOKOLÜ
\n  
\n
\n Eğitim enstitüsü ve eğitim yüksekokulu mezunlarından, bakanlıkça herhangi bir tarihte sınıf öğretmenliği veya fen bilgisi öğretmenliği kadrolarına atamaları yapılmış olanların durumlarına uygun 2+2 veya 3+1 Lisans Tamamlama Programı’na kayıt yaptırabileceklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, programların Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından uzaktan eğitim yöntemleriyle uygulanacağını belirtti.
\n
\n  
\n
\n ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNMA FIRSATI
\n
\n Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sönmez Pamuk da yaptığı açıklamada, “Bu protokol ile Türkiye’nin değişik bölgelerinde hizmet vermekte olan öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunma fırsatı elde ettiğimiz için mutluyuz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n UZEM’in bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası çalışmaları başarı ile yürüttüğü belirten Dr. Pamuk, projeyi hem akademik hem de teknik yönden başarılı bir şekilde gerçekleştireceklerine inandığını da sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n
\n Yrd. Doç. Dr. Sönmez Pamuk, protokol kapsamında planlanan faaliyetlere Yükseköğretim Kurulu’nun onayından sonra başlanabileceğini ve ilgililerin bu konuyla ilgili gelişmeleri UZEM web sitesinden (http://uzem.omu.edu.tr) takip edebileceklerini de ifade etti.
\n
\n  
\n
\n İmza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın yanı sıra Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve çok sayıda bürokrat katıldı.
\n
\n Törenin ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a, OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Metin Eker ve Prof. Dr. Ali Boğa tarafından yapılmış olan yağlı boya tablolar hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

1 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

3 Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

Samsunspor'da nöbet değişimi

4 Samsunspor'da nöbet değişimi

Bu nasıl bakım?

5 Bu nasıl bakım?

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

6 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'

7 Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'

Samsun'da amatör ligde arbede

8 Samsun'da amatör ligde arbede

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

9 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

Haftanın maçı Haberaks TV'de

10 Haftanın maçı Haberaks TV'de