ÖZEL OKUL TERCİH EDENE DESTEK

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduğumuz yasa tasarısıyla çocuğunu özel okullarda okutan velilerimize ciddi bir maddi destek vermeyi amaçlıyoruz dedi. \r\n

ÖZEL OKUL TERCİH EDENE DESTEK
\n  
\n
\n Samsun da programlarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ne (OMÜ) Adeka İlaç Sanayi tarafından yaptırılan ADEKA Eğitim Kampüsü nün açılış törenine katıldı. Açılış konuşmasını yapan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Burada bir spor salonu eksikliği var. Bunu da Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan istiyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise, Eğitim kurumlarının fiziki yapısı büyük bir önem taşıyor. Samsun il genelinde de eğitim yatırımları gerçekleşiyor. Bu bağlamda devam eden 882 derslik inşaatı, 12 öğrenci pansiyonu var. Değeri de 190 milyon lira dolayındadır diye konuştu.
\n
\n Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ADEKA Eğitim Kampüsü nde bir spor salonu inşaatı yapımını üstlendiklerini belirtti. Bakan Kılıç, Samsun umuza yapılan böyle bir yatırımda bizim de bir katkımız olsun derken, farklı bir imkan sağlama oldu. Burada rektörümüzün dile getirdiği konuyla ilgili olarak da biz inşallah spor salonu inşaatının yapımını üstleniyoruz şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bakan Kılıç tan sonra kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özel okulların eğitim sistemindeki payını arttırmaya yönelik politikalar izlediklerini söyledi. Bakan Avcı, Önümüzdeki yıllarda özel öğretim sektörümüzün hızla geliştiğini ve dünya ile rekabet edebilecek güce kavuştuğunu hep birlikte göreceğiz. Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğumuz yasa tasarısıyla, çocuğunu özel okullarda okutan velilerimize ciddi bir maddi destek vermeyi amaçlıyoruz. Ayrıca özel okul yatırımcılarına çeşitli teşvikler sağlanması için yürüttüğümüz çalışmalar da son aşamasına geldi. Bu sayede hem özel okulların kapasitesini kullanma sureti ile yeni yatırımlarımızı azaltmak hem de bu yatırımlardan tasarruf etiğimiz parayla devlet okullarımızda daha nitelikli eğitim vermek mümkün hale gelecek dedi.
\n
\n  
\n
\n Ardından Bakan Avcı ve Bakan Kılıç, protokol üyeleri ve minik öğrenciler 55. Yıl Koleji nin açılış kurdelesini kesti. Bakan Avcı, Bakan Kılıç ve protokol üyeleri, daha sonra OMÜ yerleşkesi içerisinde 1997’de faaliyete giren ve yeni binasına kavuşan Altınkum Gelişimsel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi nin açılışını gerçekleştirdi. Kurdele kesimi sonrasında binayı gezen Bakan Avcı ve Kılıç, daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Eğitim Merkezi nde öğrenim gören yabancı öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğraf çektirdi. Bakan Avcı, OMÜ Rektörü Hüseyin Akan ile lisans mezunu öğretmenlerin lisans tamamlama protokolünü imzaladı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

2 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

3 Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

Samsun'da işçiler çatıya çıktı

4 Samsun'da işçiler çatıya çıktı

Samsun'da hükümlü firar etti

5 Samsun'da hükümlü firar etti

15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

6 15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

Başkan İsmail Uyanık takipte

7 Başkan İsmail Uyanık takipte

Bilgi aldı

8 Bilgi aldı

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

9 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

Koloğlu sahaya indi!

10 Koloğlu sahaya indi!