Ayrışmaya değil kardeşliğe ihtiyacız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye nin ayrışmaya değil, birliğe ve kardeşliğe ihtiyacı bulunduğunu söyledi.\r\n

Ayrışmaya değil kardeşliğe ihtiyacız
\n  
\n
\n MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Çankırı nın Atkaracalar ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti nin yargıyı eline geçirmeye çalıştığını öne sürdü.
\n
\n  
\n
\n Toplumda adaletsizlik yaygınlaşırsa onunla mücadele edecek olan yargıdır diyen Bahçeli, Dolayısıyla yargı bağımsızlığı önemlidir. 11 yıl iktidarda olan bir siyasi parti yasamayı, yürütmeyi elinde tutarken, niçin yargıyı eline almak için çalışır? diye sordu.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, 2010 daki referandumda iktidarın bazı planları olduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:
\n
\n  
\n
\n Referanduma gidildiğinde bu iktidarın 2 gizli gündemi olmuştur. Birincisi, Anayasa nın yapısı ve sayısını değiştirmekti. İkincisi ise Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu (HSYK) yapılandırmaktı. Yasama ve yürütmenin yanında yargıyı da eline geçirme planıydı. MHP, bu günleri tahmin ederek referanduma hayır dedi. Bu iki müessesenin yeniden yapılandırılmasındaki gaye, 17 Aralık ta patlayan durumun önlenmesi amacıylaymış. 17 Aralık sabahı bir savcının kolluk kuvvetleriyle 4 bakanın çocuklarının evine operasyon yapılması, AKP yi telaşa sürükledi. Kutunun içinde milyonların, para sayma makinelerinin bulunması, telaşa sürükledi. 2010 yılındaki Anayasa değişikliğinin bugünler için hesaplanmış olduğu anlaşılıyor. Şimdi yolsuzluklar her tarafa yayılınca hakimlere baskı yapıyor. Anayasa ya ne yapacağı belli değil.
\n
\n  
\n
\n Savcıları kıyıyor, kara kışta emniyet güçlerini oradan oraya gönderiyor. Arkasından yargı bana darbe yapıyor diyor. Sen hırsızlığın önünü kapatmak için her türlü oyunu yapmışsın, sonra yargı bana darbe yapıyor diyor. Niye korkuyorsun? Yargıyı göreve davet et. AK Parti nin akına yakışır şekilde kendini akla.
\n
\n  
\n
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın üslubunun ülkeyi ayrışmaya sürükleyeceğini öne süren Bahçeli, Bir zamanlar kahvehaneler, camiler ayrıydı. Başbakan ın bu üslubu Türkiye yi oraya taşır. Türkiye nin ayrışmaya değil, birliğe, kardeşliğe ihtiyacı var. Ayrışmaya son vermemiz, birbirimizi sevmemiz lazım. Memleket adaletsizlik, açlık içinde kıvranmamalı ifadesine yer verdi.
\n
\n  
\n
\n  Bir bakanın oğlunun evinden 1 milyon lira çıktığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Bir bakan oğlunun evinde harçlık olarak beklettiği parayı, Atkaracalar daki tüm gençler telaffuz edemez, bu gençler ortaya koysanız, saymasını bilemez. Şimdi bir de tape denilen bir şey çıktı. Daha evvel bilen var mıydı? Meğersem hakim ve savcıların dinleme amaçlı kayda aldığı şeylermiş. Sayın Başbakan, bunları görerek, duyarak... Neyden çekiniyorsun? Savcılardan, polislerden ne istiyorsun? Böyle bir durumda yargı da tükenirse Türkiye felakete düşer. Bu nedenle bu seçimleri fırsat bilmeliyiz. Bu, böyle giderse Türkiye sıkıntılı günler yaşar. Sokaklar karışır, sokak çatışmalarına bir de bölücülük eklenirse neler olur? Bunları bugünden düşünmemiz lazım. Sokak yerine demokrasi içinde düşünmemiz lazım. Bunun yöntemi de seçimdir. Bu seçimde iktidarı uyarmamız lazım. Bundan sonra cumhurbaşkanlığı, daha sonra da genel seçim var. Aziz vatandaşlar, önümüzde 3 önemli olay var. Sandığa gittiğimizde AKP yi uyarmamız lazım.
\n
\n  
\n
\n AKP nin Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda şarkısını kaldırması gerekli diyen Bahçeli, Şu kasetlerden birlikte yürüyelim şarkısı çıksın artık. İçinizde AK Parti li olup da 2002 den bu yana geliri artan var mı? Çoluğun, çocuğun rızkını çıkartacak bir iş kurabildiniz mi? Bir yuva kurmaya imkan bulabildiniz mi? Alayını Bilal yapmadı mı? Bilal ın işi var, düğünü yaptı, villalarda oturuyor. Sen neredesin, kendine sor. Bilal kadar benim de hakkım var de. O sebepten dolayı bu seçimi hep beraber değerlendirmeliyiz ifadesini kullandı
\n
\n  
\n
\n Açılışın ardından Kurşunlu ilçesine geçen Bahçeli, belediyenin itfaiye binasının temel atma törenine katıldı.
\n
\n  
\n
\n Halka hitap eden Bahçeli, bir yıllık gazetelerin küpürlerinden oluşan sergiyi gezdi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

5 Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

6 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

7 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

9 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'