BORÇ YILMAZ DAN KALDI

Samsunspor un 15 Şubat a kadar ödeyemezse 6 puanının silinmesine hatta küme düşmesine neden olacak 68 bin dolar ve 15 bin 500 İsviçre Frankı tutarındaki borcun, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın kulüp başkanlığı döneminden kaldığı belirlend

 BORÇ YILMAZ DAN KALDI
\n  
\n
\n    
\n
\n YILMAZ TRANSFER ETTİ
\n
\n Samsunspor da 2001-2002 sezonunda forma giyen oyuncular Güney Afrikalı Phiri, Ganalı  Ben Ofosu Piasare ve menajerine olan borçlar henüz ödenemedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın kulüp başkanlığı yaptığı dönemde transfer edilen Ben Ofosu, ligin ilk haftalarında oynanan bir maçta ayağı kırılınca ülkesine gitti. Yine Güney Afrikalı Phiri de aynı sezon takıma katılıp sezon sonunda ayrıldı. 
\n
\n  
\n
\n YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI 
\n
\n Hem Ben Ofosu hem de Phiri, daha sonra Samsunspor dan parasını almak için FİFA ya başvurdu. 10 yılı aşkın süre sonra ortaya çıkan bu borçlar, Kırmızı-Beyazlı ekibi şu günlerde büyük sıkıntıya soktu. FİFA, bir süre önce Samsunspor a gönderdiği yazıda bu borçların ödenmesini istedi. Aksi taktirde Samsunspor un 6 puanın silineceği, hatta küme düşürüleceği belirtildi. FİFA ya yapılan başvuruyla ilgili ilk haber 22 Ağustos 2012 tarihinde Haber Gazetesi nde yayımlanmıştı.
\n
\n  
\n
\n 68 BİN DOLAR, 15 BİN 500 FRANK 
\n
\n Yılmaz döneminden kalma, 68 bin dolar ve 15 bin 500 İsviçre Frankı tutarındaki borç şu ana kadar ödenmedi. Samsunspor a borcun ödenmesi için tanınan son tarih ise 15 Şubat 2014. Yönetim, Başkan Yılmaz döneminden kalan borcu ödemek için gerekli kaynağı henüz bulabilmiş değil. İtiraz hakkı da bulunmayan Kırmızı-Beyazlı yönetim kara kara düşünürken, 200 bin lira civarındaki borcu ödeyebilmek için çare arıyor. 
\n
\n  
\n
\n ZAMAN DARALDI
\n
\n Samsunspor Başkanı Emin Kar, borçları henüz ödeyemediklerini belirterek, Kulübüzün zaten ekonomik sıkıntı içerisinde. Belirlenen güne kadar borcu ödememiz gerekmektedir. Yoksa ilk olarak 6 puan silme, ardından da küme düşürmeye kadar cezası var.  Ancak borçları ödeyebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzde bir kaç gün zaman kaldı diye konuştu.  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Muhammet ÇAVUŞOĞLU 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

1 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Samsun'da evlat dehşeti!

2 Samsun'da evlat dehşeti!

14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

3 14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

Kemal Dikmen geri döndü

4 Kemal Dikmen geri döndü

Ceza kapıda

5 Ceza kapıda

Dersimiz Sarıyer

6 Dersimiz Sarıyer

Samsun, 50 milyonu kaybetti

7 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

8 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

9 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

10 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı