Maraşlılar Atakum da örgütlendi

Samsun da 2013 yılında kurulan Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Atakum İlçesi nde bir hizmet binasına kavuştu. \r\n

 Maraşlılar Atakum da örgütlendi
\n  
\n
\n  
\n
\n Samsun daki Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği hizmen binasının açılışı, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demlirtaş, İl Müftüsü Yard. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk,  Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Türkmen, AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İshak Taşçı, MHP Atakum Belediye Başkan Adayı Necdet Çamaş ve dernek üyelerinin katıldıği bir törenle gerçekleşti
\n
\n  
\n
\n KURTULUŞ GÜNÜNDE AÇILIŞ
\n
\n Açılışta yaptığı konuşmada, 12 Şubat ın binlerce yıllık tarihe sahip olan Maraş için çok önemli günlerden biri olduğunu belirten Dernek Başkanı Doç. Dr. Mehmet Türkmen, Bugün Maraş ın kurtuluş günüdür. Dernek binamızı da böyle önemli bir günde açmak istedik. Bugün Türkiye nin dört bir yanında bulunan Maraşlılar gibi bizim de amacımız, ülkenin sosyal bütünleşmesine katkı sağlamaktır dedi.
\n
\n  
\n
\n HEP YANINIZDAYIM
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ise, Atakum u anlatırken çok geniş bir coğrafyadan bahsediyordum. Buna Kahramanmaraşlılar da katıldı. Maraş 9 bin yıllık, Atakum yalnızca 20 yıllık bir tarihe sahip. Ama çok uzun yıllar sonra Atakum da tarihte çok büyük gelişmeler kaydetmiş bir şekilde anılacaktır. Yapımı süren Atakum Kültür ve Sanat Merkezi mizde siz kültür dernekleri için yerler ayırdık. Sizin de orada bulunmanızı arzu ederim. Ben her zaman yanınızdayım diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n DERNEKÇİLİK ZOR İŞ 
\n
\n Kültür derneklerine büyük önem verdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da yaptığı konuşmada, Dernekçilik zor ama keyifli bir iştir. Bunu başarabilenleri tebrik ediyorum. Umuyorum kısa zamanda Samsun daki Maraşlıları bir çatı altında toplamayı başarırsınız dedi.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından 56 üyesi bulunan Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği binasının açılış kurdelesidi. Daha sonra konuklara Kahramanmaraş a özgü yiyecek ve tatlılar ikram edildi. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

1 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

2 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Çok şıksınız beyler

3 Çok şıksınız beyler

Bu nasıl bakım?

4 Bu nasıl bakım?

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

5 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

Haftanın maçı Haberaks TV'de

6 Haftanın maçı Haberaks TV'de

İstanbul'da erken final

7 İstanbul'da erken final

Zeytin tarlasında cinayet!

8 Zeytin tarlasında cinayet!

Fetö operasyonu! 9 gözaltı

9 Fetö operasyonu! 9 gözaltı

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

10 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı