Engellilerin yaşam kalitesi artacak

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Önümüzdeki dönemde sadece bedensel değil, işitme ve dar gelirli olan engellilerimizin yaşam kalitelerini artırmak adına büyük çabamız olacak dedi\r\n

Engellilerin yaşam kalitesi artacak
\n    İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelliler bir araya gelen Başkan Necattin Demirtaş, modern bir şehirde bütün vatandaşlara yönelik adımlar atmak zorunda olduklarını belirterek, Eski kuruluş tarihi olan İlkadım ilçemizde eskide gelen dar sokaklar,dar kaldırımlar yüzünde engelli vatandaşlarımız büyük sorunlar yaşıyor. Belediye olarak yeni yaptığımız yol-kaldırım hizmetlerinde engeli bir bireyin gözünden bakarak mutlak suretle engellilerle olan işaretleri kullanıyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ENGELLER KALKACAK
\n
\n Engelli Taşıma Aracı ile engelli vatandaşlara hizmet vereceklerini söyleyen Başkan Necattin Demirtaş, Engelli taşıma aracıyla engelli vatandaşlarımız daha rahat ve kolay bir şekilde ulaşım hizmetinden faydalanacak. Engellilerin, başta hastaneye ulaşım ve benzeri isteklerini herhangi bir sıkıntıya kapılmadan yerine getirmelerine yardımcı olmak amacıyla engelli taşıma aracını hizmete koyacağız. Bu hizmetlerin dışında engelli vatandaşlarımızı evlerinden alarak istediklerini yerleri görme ve gezme imkanını da sağlayacağız” şeklinde konuştu.
\n
\n Demirtaş, yeni dönemde sosyal donatıları olan bir yeni Yaşam ve Gençlik Merkezi kuracaklarını da sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n
\n ÖNEMLİ ADIM OLUR
\n
\n Başkan Demirtaş’ın engelli vatandaşlara yönelik hayata geçirmeyi planladığı tesisin erişebilirliği konusunda engelli rampası, tuvaleti, asansörü, park sorunu olmayan bulvar üstünde bir yaşam merkezi açılmasının daha iyi olacağını kaydeden İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Yazıcı, Açtığımız mesleki ve ÖMSS kurslarında alınan başarılar ile engelli vatandaşlarımızın istihdam edilmesi bizleri mutlu ediyor. Ülkemizde fiziksel şartların yeterli olmayan engelli merkezlerinin içinde Karadeniz’de en iyi hizmet veren her türlü sorun ve bilgi edinme hakkını kullanabildiği bir merkez haline gelen Engelsiz Yaşam Merkezi’ için hayata geçireceğiniz proje ile engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik ilçemizde önemli bir adım atmış olursunuz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

2 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Savaş-Oğuz farkı

3 Savaş-Oğuz farkı

Ali Ece'ye forma sürprizi

4 Ali Ece'ye forma sürprizi

Varsa yoksa Sarıyer

5 Varsa yoksa Sarıyer

Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

6 Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

Samsun halkının gramaj yorumu: Evde ekmek yapalım

7 Samsun halkının gramaj yorumu: Evde ekmek yapalım

Samsunspor'a çifte standart

8 Samsunspor'a çifte standart

Emin Kar: 'Hedeften sapmak yok... Kazanan biz olmalıyız'

9 Emin Kar: 'Hedeften sapmak yok... Kazanan biz olmalıyız'

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

10 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor