İlkadım da eziyet son erecek

CHP İlkadım Belediye Başkanı Adayı Vedat Yılmaz, Yurttaşlarımızı, pazarcı esnafımızı ve köylü üreticilerimizi yaşadıkları eziyetten kurtaracağız dedi\r\n

 İlkadım da eziyet son erecek
\n  
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Vedat Yılmaz, Fevzi Çakmak  Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Çalışma heyeti ile birlikte mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyip not alan Yılmaz, İletmiş olduğunuz imar sorunları benim en iyi bildiğim konular. Bunu ancak bir mühendis belediye başkanı çözebilir. Ayrıca mahallemizin diğer sorunlarını da biliyorum. Çok amaçlı toplum merkezini de burada inşaa edeceğiz. İlkadım ın en büyük mahallesi olan Fevzi Çakmak Mahallesi nde ilçenin tümünde var olan sorunların tamamı burada da mevcut. İlkadım için projelerimizi hazırlarken Fevzi Çakmak Mahallesi nin sorunlarını da göz önüne alarak hazırladık dedi.
\n
\n  
\n
\n ÇOK AMAÇLI TOPLUM MERKEZİ
\n
\n Özellikle işsiz kadınlar ve pazarcı esnafı için de çözüm önerilerini açıklayan Yılmaz, Göreve gelmemiz halinde yapacağımız Çok Amaçlı Toplum Merkezi ile kadınların becerilerini artıracak, iş bulma imkanlarını geliştireceğiz. Bu merkezde, her kesime hizmet edecek, hoşgörülü, farklılıkları bir değer olarak gören, dünyaya açık bir gençliğin buluşacağı “Gençlik Evleri” de bulunacak. Görülmeyen gençleri görecek, sadece öğrencileri değil, çalışan, işsiz, evde oturan tüm gençlerimizi göz önüne alan gençlik politikaları geliştireceğiz. Fevzi Çakmak Mahallesi nde, Yıldıray Çınar Kültür Merkezi adı ile anılan mevcut tesise daha fonksiyonel ek blok ilave ederek rasyonel kullanımını sağlayacağız. Ayrıca bu yapacağımız projelerde çocukların sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimi için büyük önemi olan oyuncaklar ve oyun alanları bu merkezlerin önemli bir parçası olacak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLECEK
\n
\n Semt ve üretici pazarlarını da modern bir yapıya kavuşturacaklarını vurgulayan Vedat Yılmaz, Buralarda gıda ticaretinin kaliteli, standartlara ve gıda güvenilirliğine uygun olarak serbest rekabet şartları içinde yapılmasını sağlayacağız. Tüketicilerin hak ve menfaatlerini korumak ve üreticiler ile pazarcıların faaliyetlerini düzenlemek amacıyla, ilçemizdeki pazaryerleri sorununu mutlaka kalıcı olarak çözeceğiz. Yurttaşlarımızı, pazarcı esnafımızı ve köylü üreticilerimizi yaşadıkları eziyetten kurtaracağız dedi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü

1 Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

2 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

3 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

4 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

5 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

6 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

7 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

8 Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

Beyoğlu'nda eğlence mekanında şüpheli ölüm

9 Beyoğlu'nda eğlence mekanında şüpheli ölüm

Adana'da sobadan 4 kişi zehirlendi

10 Adana'da sobadan 4 kişi zehirlendi