Düşman mısın, başkan mısın?

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, Başkan Yılmaz’ı sert sözlerle eleştirerek, “Düşman mı, başkan mı olduğun belli değil” dedi\r\n

Düşman mısın, başkan mısın?
\n   Seçim çalışmaları kapsamında İlkadım İlçesi’nde Bankalar Caddesi ve Saathane Meydanı esnafını ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, anket sonuçlarına göre Başkan Yılmaz’ı geçtiklerini belirterek, “Kaybedeceğini anlayan Başkan Yılmaz, bakanları, başbakanı Samsun’a getirerek güç bulmaya çalışıyor. Ama ne yapsa fayda etmeyecek” dedi.
\n
\n  
\n
\n SAATHANE BELİRSİZ
\n
\n Saathane Meydanı’nda bulunan esnafın Büyükşehir Belediyesi tarafından ciddi bir mağduriyet içerisinde olduğunu öne süren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, “Saathane esnafının ciddi mağduriyeti var. Yasal yollara başvurmalarına rağmen dükkanları yıkılmakta ve gelecekte ne olacağı belirsizdir. Biz asla vatandaşın mağdur olacağı çözümden yana değiliz. Vatandaşlarımızın problemlerini, taleplerini ve mağduriyetlerini değerlendirmek, iş ve aşların devamlılığını sağlamak önceliğimizdir. Seçimden sonra bunu sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ‘KİMİ GETİRİRSEN GETİR’
\n
\n Anket çalışmalarına göre Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ı geçtiklerini belirten Dr. Ferhat Günaydın şunları söyledi: “Anket çalışmalara bakıldığında Başkan Yılmaz’ı geçtiğimiz görülüyor. Bu durum kendisinin daha gergin ve sinirli hale gelmesine neden oluyor. Öyle ki üst makamlardan bakanları şehrimize getiriyor ve güç toplamaya çalışıyor. Önümüzdeki günlerde de Başbakan Erdoğan’ın Samsun’a gelmesi için uğraşıyor. Bunlar boşuna adımlar zira düşman mı, başkan mı olduğun belli değilse size kimsenin faydası olmayacaktır. Hasta ölümcül noktaya geldiğinde yakınları ‘ne yedirelim, içirelim’ diye sorarlar. Bu tür hastalar için kullandığımız ifade ‘bundan sonra ne isterse yesin’ şeklinde olur. Şimdi bu durum Başkan Yılmaz için de geçerlidir. Sonu geldi, bu saatten sonra kimi getirirse getirsin, kimle gezersen gezsin o koltukta son günleridir.” 
\n
\n  
\n
\n ‘SÖYLEDİKLERİNİ UNUTUYORLAR’
\n
\n Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin önceki gün dolmuşçularla gerçekleştirdiği toplantıyı da sert bir dille eleştiren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, “Dolmuşçulara yardımcılarını gönderiyor ve yanlış anlaşıldığını iletiyor. Bu ifadenin hiçbir inandırıcılığı yoktur. Bir yıl önce, ‘Bu hatlar mutlaka kaldırılacak’ diyen kendi genel sekreterine aittir. Şimdi genel sekreter yardımcısı da gidiyor dolmuşçulara bu durumu örtmeye çalışıyor. Çelişkilerle dolu bir durum var. Kendi söylediklerini unutuyorlar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

4 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var