BÜYÜKŞEHİR E YOL TEPKİSİ

Büyükşehir Belediyesi nin hafif raylı sistemi Tekkeköy İlçesi’ne uzatmak için başlattığı tercihli yol çalışması, 19 Mayıs Sanayi Sitesi esnafının tepkisi nedeniyle durduruldu. Büyükşehir Belediyesi ne tepki gösteren esnaf, Başkan Yılmaz bizi kandırdı de

BÜYÜKŞEHİR E YOL TEPKİSİ
\n  
\n
\n Büyükşehir Belediyesi tarafından hafif raylı sistemi Tekkeköy İlçesi’ne uzatmak için başlatılan tercihli yol çalışması sanayi esnafını çileden çıkarttı. Başkan Yılmaz’ın kendilerine 7 metre yol sözü verdiğini öne süren esnaf, “3 metre yolumuz kaldı, buraya tır, kamyon nasıl girecek. Esnafı öldürüyorlar” diye tepki göstererek çalışmaların durdurulması için bir araya geldi.
\n
\n  
\n
\n ÇALIŞMA DURDURTAN TEPKİ
\n
\n Projenin hatalı olduğunu öne sürerek tepki gösteren esnaf, çalışmanın durması için baskı yapınca çalışma alanına önce zabıta ekipleri ardından da polis çağrıldı. Esnafı ikna çabaları sonuç vermeyince Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Şube Müdürü Zennube Albayrak da çalışma alanına geldi. Esnafı dinleyen Albayrak, tepkilerin dinmemesi üzerine çalışmaların durdurulması için talimat vererek esnafa planın yeniden inceleneceğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n TİCARET HAKKI İŞGAL EDİLDİ
\n
\n Tartışmaların yaşandığı alandaki çalışmalar durdurularak iş makineleri ve çalışanları uzaklaştırılırken sanayi esnafının Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a tepkisi dinmedi.  Başkan Yılmaz’ın kendilerine verdiği sözü tutmadığını öne süren esnaf Arif Tekinarslan, “Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bizimle kendisi görüştü. Yapılan bu çalışmayla dükkanlarımızın değer kazanacağını söyledi. Ancak bize yapılan vaatlerin hepsinin yalan olduğunu bugün anladık. 7,5 metre planda yeri var denildi, 3.40 metre ancak yol var. Bizi kandırdı, resmen buradaki esnafı kandırdı. Esnafın ticaret hakkı işgal edildi” dedi.
\n
\n  
\n
\n EKMEĞİMİZE MÜDAHALE ETTİRMEYİZ
\n
\n Çalışmalar başladığında yolun düzeltileceğini sandıklarını belirten esnaf Ali Çakal, projenin tamamlanmadan çalışmalara başlandığını da öne sürerek, “19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bakanlık tarafından hazırlanmış olan projesindeki yolun üzerine belediye direkt işgal ederek gelmiş yol yapıyor. Bize geldiklerinde 15 metrelik yolun 8 metresini biz kullanacağız, 7 metresini size bırakıyoruz dediler. Biz yolu düzeltecekler sanıyorken birden bire dükkanlarımızın dibine kadar geldiklerini gördük. Tepki göstermek zorunda kaldık. Ekmeğimize müdahale ettirmeyiz. Şu anda ölçüyoruz, bize kalan yol 3 metre. Sanayinin bir cephesini öldürüyorlar. Büyükşehir Belediyesi’ne konuyu bildirdik. Bu yolun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oylamasının daha yapılmadığını öğrendik. Oylama yapılmadan biz hukuki bir yola gidemiyoruz ama çalışmalar devam ediyor. Projesi tamamlanmayan yol şu an inşaat halinde. 3 metre yoldan kamyon geçmez, tır geçmez. Esnafı bitirmeye yönelik bir hamle” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

2 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

3 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

4 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

5 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

6 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

7 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Tartışılan değişiklik

8 Tartışılan değişiklik

Uyanık ve Yıldırım da izledi

9 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

10 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da