HAYTAP tan kedi protestosu

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun İl Temsilciliği geçtiğimiz aylarda Eskişehir de bir kediyi bıçaklayarak öldüren gencin ceza almadan serbest bırakıldığını iddia ederek, Kedi Katili Serbest. Niçin? protestosu düzenledi\r\n

HAYTAP tan kedi protestosu
\n  
\n
\n Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun İl Temsilciliği, Türkiye de eş zamanlı düzenlenen Kedi Katili Serbest Niçin protestosu için Cumhuriyet Meydanı nda biraraya geldi. Geçtiğimiz aylarda Eskişehir de bir kediyi bıçaklayarak öldüren gencin ceza almadan serbest bırakıldığını savunarak eylem düzenleyen üyelerin ellerinde pankart ve dövizler dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n ZEVKLE SEYRETTİ
\n
\n Eylemde konuşan Haytap İl Temsilcisi Emin Özbayrak, kedinin işkence ile öldürüldüğünü iddia ederek, Eskişehir de bir cani, evinde bir kediyi bıçaklayarak işkence ile öldürmüştür. Ayrıca bu cani hayvanın bağırsakları dışarıda olarak evin içinde dolaşmasını sapık bir zevkle seyretmiş ve videoya aldırmıştır. Bu cani katil hiç bir ceza almadan serbest bırakılmıştır. Çünkü hayvana işkence yapmak maalesef, yere tükürmek gibi basit eylemlerle aynı çizgide değerlendirilerek kabahat olarak görülmüştür diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n CEZA KANUNU NA ALINSIN
\n
\n TBMM den somut bir taleplerinin olduklarını vurgulayan Özbayrak, Hayvana işkence yapan vahşet uygulayan, onun yaşam hakkını gasp eden kişiler hapisle cezalandırılsın. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kabahatler kapsamından çıkartılıp, Türk Ceza Kanunu kapsamına alınsın. Bu kediyi vahşice öldüren bu sapık katil, mutlaka adalet önüne çıkartılmalı ve ceza almalıdır şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n HAYVAN HAKKININ ÖTESİNDE
\n
\n Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya ise, Hayvana kötü muamelenin, insana yönelik şidettin bir risk faktörü olabileceği bilinmelidir. Hayvana kötü muamele ile mücadelenin hayvan hakkının ötesinde, bir insan hakkı olduğunu ifade edebilirim dedi.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından protestocular hayvana işkencenin Türk Ceza Kanunu na alınması için imza topladı. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

1 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

3 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Bu nasıl bakım?

4 Bu nasıl bakım?

Haftanın maçı Haberaks TV'de

5 Haftanın maçı Haberaks TV'de

Samsunspor'da nöbet değişimi

6 Samsunspor'da nöbet değişimi

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

7 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Çok şıksınız beyler

8 Çok şıksınız beyler

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

9 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

10 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'