Günaydın, Yılmaz a yüklendi

Samsun’da üniversite öğrencilerin ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu söyleyen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, Başkan Yılmaz’ın üniversiteye ve öğrencilere sırtını döndüğünü öne sürerek tepki gösterdi\r\n

Günaydın, Yılmaz a yüklendi
\n  
\n
\n Samsun’da OMÜ ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki küskünlükten en çok öğrencilerin zarar gördüğünü söyleyen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, Başkan Yılmaz’ı üniversiteye ve öğrencilere sırtını dönmekle suçladı. 
\n
\n  
\n
\n ‘ÖĞRENCİLER DERT KÜPÜ’
\n
\n Samsun’da belediye yönetiminde ciddi sıkıntılar olduğunu öne süren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, bu sıkıntılardan Samsunlular kadar üniversite öğrencilerinin de mağdur olduğunu ifade etti. Öğrencilerin mağduriyetini gidermek için hazır olduklarını belirten Dr. Günaydın, “Samsun bir üniversite şehri olmasına rağmen öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak, burada yaşamalarını cazip hale getirecek hiçbir uygulama, çalışma yapılmamış. Ekonomik anlamda şehre büyük bir getirisi olan üniversite öğrencilerine sırtını dönmüş bir Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile karşı karşıyayız. Samsunlular nasıl bu yönetim yüzünden yıllarca mağdur edilmişse, bu şehre okumak, ülkesine faydalı bireyler olmak için gelen öğrenci kardeşlerimiz de aynı şekilde mağdur ediliyor. Öğrencilerin sorunlarının tespiti anlamında bir çalışma yaptık. Bu sorunların çözümünü, göreve geldiğimiz ilk andan itibaren gerçekleştirmeye başlayacağız. Barınma, ulaşım, sosyal ve kültürel etkinlik ile burs imkanlarını üniversite öğrencilerine sunacağız. Öğrencilerin evlerinde ücretsiz internet kullanması, ulaşımda önemli düzeyde indirim yapılması başlıca çalışmalarımız olacak. Samsun’da 40 bine yakın öğrenci var. Öğrenciler adeta dert küpü olmuş durumda” dedi.
\n
\n  
\n
\n ‘BAŞKAN, REKTÖR’E KÜSER Mİ?’
\n
\n Başkan Yılmaz’ın OMÜ ile kavgalı olduğunu belirten ve bu duruma anlam veremediğini söyleyen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, “OMÜ, eğitim kalitesi ile Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi. Bu anlamda desteklenmesi, yerel yönetimler anlamında arkasında durulması gerekiyor. Ancak bunun için zihniyet sahibi olmak lazım. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, herkesle olduğu gibi OMÜ ile de kavgalı. Bir şehrin başkanı, o şehrin üniversitesinin rektörüyle kavga eder mi, küser mi? Şimdi öğrencilerin de mağduriyetlerini öğrendikçe, insanın aklına soru işaretleri geliyor. Küskünlüklere son vermeye, üniversite ile belediyeyi işbirliği içerisine sokup ortaklaşa çalışmalar yapmaya geliyoruz. Yıllardır yapılamayan bu hamle ile şehrimizdeki öğrencilerin yaşamını kolaylaştıracağız, kentimizi üniversite öğrencileri için cazip bir hale getireceğiz, üniversite yönetimiyle birlikte el ele olacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU   
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

1 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

2 Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

3 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

4 Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

5 Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Kritik hafta

6 Kritik hafta

Memur maaşı 586 TL eridi

7 Memur maaşı 586 TL eridi

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

8 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü

9 Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

10 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy