İlkelerimizden taviz vermedik

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Balkan Türkleri Derneği ni ziyaret etti. \r\n

İlkelerimizden taviz vermedik
\n    Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Demirtaş, “Yaşadığı şehre katkı vermek adına yararlı işler yapan her türlü sivil toplum örgütlerine ve temsilcilerine destek vermek adına STK ların da birbiri ile iletişim içinde olmasını çok önemli buluyorum dedi.
\n
\n  
\n
\n Hizmet gezilerine şehirdeki Sivil Toplum Kuruluşları(STK) ile devam ettiren Başkan Demirtaş, Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz ve yönetim kurul üyelerini ziyaret etti. Kaybolan birtakım değerleri toparlamaya çalışan Balkan Türkleri Derneği nin çok önemli bir görev üstlendiğini belirten Başkan Demirtaş, “Balkanlardaki Türk vatandaşlarımızla ilişkilerimizi kuvvetlendirmek adına bu tür ziyaretler bizlere güç veriyor. Hemşehri dernekleri örf, adet ve geleneklerin gelecek kuşaklara aktarılması adına önemli işler yapmakta. Doğduğu yerin kültürünü ve yaşamını canlı tutarken yaşadığı şehre de önemli katkı sağlayan birçok derneğimiz bulunmakta. Bu tür sivil örgütlenmeleri belediye olarak her zaman desteklemekteyiz” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Belediye çalışmaları hakkında açıklamalı kısa bilgiler veren Başkan Demirtaş, “Şeffaf ve duru bir yönetim anlayışı ile hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda temel ilkelerimizden asla taviz vermedik. Daima kolektif, akıl ve takım ruhuyla çalıştık. Kapımızı ve telefonumuzu görev süresi boyunca halkımıza her zaman açık tuttuk ifadelerini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n Gerçekleşen ziyaretten onur ve gurur duyduğunu ifade eden Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, “İlkadım Belediyesi’nin ilçenin çehresini değiştiren yol-kaldırım ve diğer projelerini yakında takip ediyoruz. Bu manada Başkanımız Necattin Beyin yaptığı hizmetler takdire şayan. Derneğimiz 1986 yılından beri birçok alanda faaliyet gösteriyor. Mübadele kültürünü yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak maksadıyla yaşadığımız şehirde bir takım etkinliklerle farkındalık oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

1 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Egemen Töreli hayatını kaybetti

2 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

3 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

4 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

5 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

6 Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

7 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

8 Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

9 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsun'da husumet kavgası kanlı bitti

10 Samsun'da husumet kavgası kanlı bitti