KANDA HEDEF 85 BİN ÜNİTE

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi 2013 yılında 72 bin 222 ünite kan bağışı topladı. \r\n

KANDA HEDEF 85 BİN ÜNİTE
\n  
\n
\n Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin 2013 yılı faaliyetleri Samsun da bir otelde düzenlenen toplantıyla açıklandı. Düzenlenen programa Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, Türk Kızılay çalışanları ve basın mensupları katıldı. Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Türk Kızılayı nın tabela Kızılayı olmadığını söyleyerek, Kızılay ın tanınması ve bilinmesi için sürekli çalıştıklarını söyledi.
\n
\n Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi’nin Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Sinop illerinden sorumlu olduğunu söyleyen Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Merkezimiz 2013 yılında toplam 72 bin 222 ünite kan toplamıştır. Samsun da 46 bin 838, Ordu da 13 bin 275, Tokat’ta 12 bin 109 ünite kan toplanmıştır. Bizim 2014 yılı hedeflerimiz ise 85 bin ünite kan bağışının kabul edilmesidir dedi.
\n
\n Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin bölgedeki sağlık kuruluşlarına 103 bin 728 ünite kan verdiğini söyleyen Muhsin Yıldırım, 103 bin 728 ünite kanın kan ürünlerine göre dağılımına baktığımızda 68 bin 957 ünite eritrosit süspansiyonu, 27 bin 361 ünite taze donmuş plazma, 5 bin 194 ünite random trombosit süspansiyonu, 2 bin 170 ünite aferez trombosit süspansiyonu, 35 ünite kriyopresipitat ve 11 ünite de tam kandır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Dr. Muhsin Yıldırım şu bilgileri verdi: Samsun ili Canik ilçesi Düvecik mevkisinde bulunan 4 bin 600 metrekarelik arsa üzerine yapılan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi yeni hizmet binasının inşaatı 2014 yılı içerisinde tamamlanacaktır. Ayrıca Sinop’ta Kan Alma Birimi ve Amasya İlinde Kan Bağışı Merkezi açmak için çalışmalar başlatılmıştır. Bölgemizdeki hastanelerde tedavi gören insanlarımızın kan ve kan ürünü temininde sorun yaşanmaması için 18 - 65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı resmi kimlik belgeleri ile birlikte Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezlerimize ve Türk Kızılayı kan bağışı ekiplerimize kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

1 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Boğazı kesilerek öldürüldü

2 Boğazı kesilerek öldürüldü

Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

3 Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

4 İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

Samsunlu uzman çavuş intihar etti

5 Samsunlu uzman çavuş intihar etti

Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

6 Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

7 Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

İlyas'ın yerine İrfan

8 İlyas'ın yerine İrfan

Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

9 Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

İşte stat

10 İşte stat