Cengiz, Yılmaz a sordu: 15 milyon TL nereden geldi?

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın 15 milyon TL’lik seçim bütçesiyle hareket ettiğini iddia edip, “Bu paranın nereden geldiğini anlamadığım gibi bu kadar büyük bütçe ile mücadeleyi de anlamıyorum” dedi.\r\n

 Cengiz, Yılmaz a sordu: 15 milyon TL nereden geldi?
\n  
\n
\n CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın seçim çalışmaları için 15 milyon TL bütçe ayırdığını öne sürdü. Cengiz, “5 yılın sonunda belediye başkanlığından  eline geçen maaş 1 milyon 250 bin TL iken, 15 milyon TL’lik seçim çalışmasını anlamıyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n BÖYLE BÜTÇE OLUR MU?
\n
\n Kendisinin 15 adet bilboarda  40 bin TL ödediğini ifade eden Cengiz, Başkan Yılmaz’ın ise en az 500 bilboard çalışması var. Şu an 15 milyon TL’lik bir seçim bütçesi ile hareket ediyor. Bir büyükşehir belediye başkanının 20 bin TL’lik maaşı 5 yılın sonunda 1 milyon 250 bin TL gibi bir rakam ediyor. 1 milyon 250 bin TL kazanacağı bir işe Başkan Yılmaz’ın 15 milyon TL seçim bütçesi ayırmasını anlamıyorum. Bu paranın nereden geldiğini anlamadığım gibi bu kadar büyük bütçe ile mücadeleyi de anlamıyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n HALKIN TERCİHİ BELLİ
\n
\n Siyasi partiler tarafından seçim sürecine dair bir takım anketler yayınladığını ve bunların yanlı olduğunu da öne süren Cengiz, “Öyle anketler açıklıyorlar ki, insan gülmekten kendini alamıyor. Bizi yüzde 10 gösteren bu anketlerde diğer partiler yüzde 30’larda mücadele ediyor. Buna 5 yaşındaki çocuk inanmaz ama onlar insanların inanmasını bekliyor. O anketlerin yanlı olduğunu seçim günü herkes anlayacak. Halkın tercihi bellidir. Kararlar verilmiş, Tarık Cengiz’in belediye başkanı olacağı gün bekleniyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

2 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Kemal Dikmen geri döndü

3 Kemal Dikmen geri döndü

Samsun'da genç babasını bıçakladı

4 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

5 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

6 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

7 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsun CHP'de adaylar belirlendi

8 Samsun CHP'de adaylar belirlendi

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

9 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...

10 Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...